26 Ocak 2022 Çarşamba Saat:
07:19
02-04-2016
  

Filistin Davasının İtibarı Unutulmamalıdır

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birim Başkan Yardımcısı İsmail Heniyye

Facebook da Paylaş

Filistin Enformasyon Merkezi'nin haberine göre, İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birim Başkan Yardımcısı İsmail Heniyye, Hamas’ın Mısırla arasındaki ilişkileri önemsediğini belirterek, ilişkilerin henüz yeni başladığını ve başlangıcı iyi olan bu ilişkilerin takibe ihtiyacı olduğunu söyledi.

Heniyye, Gazze’nin Han Yunus şehrinin batısında yer alan El-Mevasi’de açılışı yapılan İmam Malik Camisinde verdiği Cuma hutbesinde Hamas’ın Mısır dahil hiç kimsenin içişlerine karışmadığını ve Sina’da siyasi veya askeri herhangi bir varlığının bulunmadığını belirterek, kimsenin Gazze sınırından Mısır’ı tehdit etmesine izin vermeyeceklerini ifade etti.

Mısır’ı önemsediklerini hatırlatan Heniyye “Mısır’la ilişkileri önemsiyoruz. Arada köprü kurmak ve Filistin davasının itibarını da geri getirmek istiyoruz” dedi.

Filistin davasının itibarının unutulmaması için, Filistin içinde ve dışında sosyal paylaşımı siteleri Facebook ve Twitter üzerinden “Kuşatma Yeter” adıyla on yıldır devam eden kuşatmanın kaldırılması için kampanya başlatıldı.

Birçok Filistin'linin yanı sıra Arap ülkelerinden de yüzlerce kişinin iştirak ettiği ve gittikçe katılım sayısı artan kampanyada aktivistler on yılı geride bırakan kuşatmanın son bulmasını ve Rafah Kapısı'nın açılmasını talep etti. 2008 yılından beri üç kez Gazze’ye saldıran işgal rejimi, birçok bölgeyi hayalet şehir haline getirdi. Alt yapısını yerle bir ettiği gibi, binlerce insanı evsiz ve işsiz bıraktı.

 

Ehlader Haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler