21 Ocak 2021 Perşembe Saat:
19:42
15-10-2015
  

Filistin Halkına Mutlak Manada Destek

Filistinlilerin desteklenmesini engelleyen İsrail ve Amerikan uşakları var...

Facebook da Paylaş 

Hizbullah Genel Sekreteri Seyit Hasan Nasrallah, el-Alem Televizyonu'na yaptığı açıklamada "Siyonist işgal rejimi, bölgedeki durumu istismar ederek Doğu Kudüs'te provokasyonlara başladı." dedi.

Nasrallah'ın konuşmasının satır başları;

- Mina faciası, Suudi yetkililerin Müslümanların dini ritüellerine ve kanlarına değer vermediğinin kanıtıdır.

- Mina faciası, Hac merasimini organize etmekteki yetersizliği gösterir. Haram olan bir ayda ve Allah'ın en kutsal evinde yaşanan bu facia, Suudi yöneticilerin insani değerlere ve dini kutsallara karşı umursamaz tavrının hikâyesidir.

- Mina faciası, Müslümanlara ve Harameyn-i Şerif'e yapılan tarihi adaletsizliğe son verecek bir etki bıraktı.

- Suudi krallar, ülkelerin en yasal hakkın olmasına rağmen faciayla ilgili araştırma yapılmasına şiddetle karşı çıkıyor.

- Bölge ülkeleri, başkalarından gelecek yardımı beklemeden mazlum Filistin halkına yardım etmeli ve bu konuda üzerlerine düşen tüm sorumlulukları yerine getirmelidir.

- Doğu Kudüs, Batı Şeria ve Gazze Şeridi'ndeki Filistinlilerin kitlesel hareketi, üçüncü intifadanın başlangıcını işaret ediyor.

- Amerika ve İsrail, İşgal altındaki topraklar yaşayan Filistinlilerin sessiz kalacağını ve çaresizlik içinde yaşayacağına inanıyor. Özellikle Mescid-i Aksa'da provokatif eylemlerini arttırarak bu kutsal mekânın bölünmesini amaçlıyor. Oysa Filistin halkı bu provokatif eylemlerle başa çıkabileceğini kanıtlanmış, Mescid-i Aksa'yı koruma kapasitesine sahip olduklarını defalarca ispat etmiştir.

- Hizbullah, İsrail'le mücadele eden Filistin direnişine, cihada, intifaya ve Filistinlilerin haklarına mutlak manada destek vereceğimizi ilan ediyor.

- Arap dünyasında Filistinlilerin desteklenmesini engellemeye çalışan İsrail ve Amerikan uşakları var.

- Suriye aleyhine yürütülen savaş hala devam ediyor. Bahreyn halkına karşı baskı, siyasi çözümün engellenmesi girişimleri ve haksız tutuklamalar ve gözaltılar hala devam ediyor.

- Iraklıların teröre karşı devam eden savaşı, Irak halkı için bir kader savaşıdır. Bölgede Türkiye'ye kadar uzanan kargaşada genel bir artış görülüyor.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler