27 Ocak 2022 Perşembe Saat:
13:20
02-12-2018
  

Filistin ve Yemen Halklarıyla Dayanışma

KOCAELİ’NDE İSLAMİ VAHDET PERSPEKTİFİNDE FİLİSTİN VE YEMEN HALKLARIYLA DAYANIŞMA PROGRAMI DÜZENLENDİ

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

Kocaeli Muhammediye Camii Ali Ekber Gençliği ve Zeyneb-i Kübra Sefireleri tarafından dün (1 Aralık Cumartesi) Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (saa) ve onun sevgili torunlarından Ehl-i Beyt İmamlarının altıncısı İmam Cafer-i Sadık’ın (sa) kutlu doğum günleri, Müslümanların Birliği, Mazlum Filistin ve Yemen halkıyla dayanışma temalı bir program düzenlendi.

 

Körfez Belediyesi Tütün Çiftlik Kültür Merkezi'nde düzenlenen programın sunuculuğunu Osman Göktaş yaptı. Programa İstanbul başta olmak üzere bölgedeki âlimler, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Alu'l Beyt Müesseseleri Türkiye Temsilcisi Onurşan Rahmani, Uluslararası el-Mustafa Üniversitesi’nin Türkiye Temsilcisi Hüccetu'l İslam ve'l Müslimin Seyyid Vahid-i Kaşani, CABİR Âlimler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Mehdi Aksu,  Kayseri Ehl-i Beyt Derneği alimi Murat Bulut Hoca, Esenyurt Camii Hocası Yakup Yaşlak, Halkalı Bağlar Camii İmamı Ömer Kurt, Mazlum Yemen Halkına Destek Girişimi adına İsmail Avcı Hoca, Gebze Muhammediye Camii Hocası Cevad Adıgüzel, araştırmacı yazar İsa Polat, değerli Ehl-i Beyt alimlerimizden Seyyid Kamil Sutay, Ejder Bulut, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

 

Programın açılış konuşmasını yapan Ehlader Yönetim Kurulu üyesi ve aynı zamanda bu programı organize eden Muhammediye Camii hocası Orhan Öz'ün ardından İstanbul'dan konuşmacı olarak katılan Ehl-i Beyt Âlimleri Derneği Genel Başkanı Kadir Akaras günün anlam ve önemi anlatan bir konuşma yaptı. 

 

Halkın yoğun bir şekilde iştirak ettiği programda İslami Vahdet, Filistin ve Yemen temalı klipler gösterildi ve çocuklar tarafından şiirler okundu.

 

Katılımcıların konuşmaları sık sık ‘Kahrolsun Amerika’, ‘Kahrolsun İsrail’, ‘Kahrolsun Suud Rejimi’ sloganlarıyla kesildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler