21 Ocak 2021 Perşembe Saat:
19:02
09-07-2015
  

Filistin Yönetimi'nden Hamas'a Tutuklama

El Halil ve Kudüs’te birçok Filistinli tutuklandı.

Facebook da Paylaş


Filistin'de, Batı Yaka'nın El Halil şehriyle işgal altındaki Kudüs'ün çevre köylerine operasyonlar yapan Mahmud Abbas'a bağlı güvenlik güçleri 19 Filistinliyi siyasi görüşleri nedeniyle tutukladı.

Batı Yaka'nın Eş Şuyuh Beldesine giren Abbas'a bağlı Filistin güvenlik güçleri, beldede yaptıkları baskınların ardından İslami Direniş Hareketi-Hamas mensuplarından 15 kişiyi tutukladı.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirine bilgi veren kaynaklar, 15 araçla beldeye gelen Abbas'a bağlı istihbarat birimi elemanları, siyonist İsrail askerlerini andırırcasına yolları kapatıp, evlere baskın düzenleyip aramalar yapmaya başladı. Güvenlik güçleri, El Halayika ve El Verasine ailelerinden ikisi gazeteci 15 kişiyi tutukladı.

İstihbarat güçleri evlerin yanında inşaat halinde olan ve 2008 yılından beri güvenlik güçlerinin kontrolünde bulunan bir hayır kurumuna da baskın yaparak burada arama yaptı.

Abbas'a bağlı güçlerin bugün baskın yapıp tutuklamalar gerçekleştirdiği noktalar, dün sabah siyonist işgal güçlerinin baskın yapıp tutuklamalarda bulunduğu noktalar.

Kudüs'ün çevre köylerine de bir dizi baskın yapan Abbas güçleri, baskınların ardından Katna köyünden Şeyh Selim Şemasine ile Feras Şemasine, Bedu köyünden Şeyh Cihad Hamidan ve Surik köyünden de Şeyh Re'fet Kandil'i tutukladı. Tutuklananların hepsi esir takasıyla İsrail hapishanelerinden özgürlüğüne kavuşan eski esirler.Filistin Enformasyon Merkezi

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler