06 Temmuz 2022 Çarşamba Saat:
18:37
16-03-2018
  

Filistin’e Özgürlük Çağrısı Bu Defa Almanya’dan

Filistin, Ahh Filistin! Neredesin, bulamıyorum seni. Kanlı eller mi gölgeledi yoksa, Ciğerimizin yarası oldun. Gecelerimizin hüzünlü düşü, Neredesin sen Filistin?

Facebook da Paylaş

 

 

 

Her zaman yürüdüğüm şehrin sokaklarında beni duygulandıran ve etkileyen bir olayla karşılaşacağım aklıma gelmezdi.

 

Gönlümü, zihnimi ve ruhumu her daim etkileyen Filistinli kardeşlerimi tasavvur ettiğim bir vakitte, Almanya'nın Nürnberg şehir merkezinde, benimle aynı ırkı, aynı dini paylaşmayan fakat yüreği kocaman iki güzel insanla karşılaştım.

 

İçim içime sığmıyordu, çok duygulanmıştım ve kendimi bir anda yanlarında buldum. Amerikan asıllı Dennis ve Duvel adlı çift, özgürlük sütunları önünde Filistin bayrağını açmış ve insanları duyarlılığa davet ederek; 'İnsan hakları ihlalini herkese duyurmak, filistinlilerin uğradığı haksızlığı bildirmek vazifemizdir.' dediler.

 

Belki sayıları az ama mesajları büyüktü. Yol üzerinde karşılaştığım bu olay bana Erbain yolculuğumu hatırlatmıştı ve onların bu zahmetine karşılık tıpkı Erbain'de Kerbela yolcusu olduklarını düşündüm ve onların hizmetçisi olmayı istedim ve onların yaptığı bu duyarlılık karşısında ikramda bulunarak, yaptıkları bu guzellik için tesekkürlerimi dile getirdim.

 

H. Yeşil

 

Nürnberg/Almanya

 

  

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler