27 Temmuz 2021 Salı Saat:
10:29
05-09-2012
  

Filistinli Esirlere Destek Konferansı

Tunus Cumhurbaşkanının öncülüğündeki konferansla Filistinli esirlerin sesi dünyaya duyurulacak.

Facebook da Paylaş

 

 
 
 
 
 
 
 
Siyonist işgal zindanlarında yatan Filistinli ve Arap esirlere destek için Tunus'un başkentinde önümüzdeki Kasım ayında Tunus Cumhurbaşkanı'nın öncülüğünde büyük bir uluslararası konferans yapılacak.
 
Konferansa hazırlık komitesi dün (4 Eylül Salı) yaptığı toplantıda, "Randevumuz Özgürlük" sloganıyla düzenlenecek konferansın tarihini 10-11 Kasım olarak belirledi.
 
Konferansla ilgili hazırlıklar hakkında yapılan açıklamada, politikacılardan, hukukçulardan ve diğer uzmanlardan oluşan bir ekibin, Siyonist işgal zindanlarındaki esirlere destek için düzenlenecek ve alanında en büyük olacak konferansın başarılı bir şekilde gerçekleşmesi için yoğun çaba sarf ettiği ifade edildi. Açıklamada, hukuk, medya ve ekonomi komitelerinin konferansı bölgesel ve uluslararası düzeyde gündeme getirmek için gece gündüz çalıştığı kaydedildi.
 
Yaklaşık iki ay sonra yapılacak konferansa otuzdan fazla ülkeden heyetlerin katılacağı belirtilirken, Tunus Cumhurbaşkanı Munsıf El-Merzuki'nin öncülüğünde düzenlenecek konferansın işgal zindanlarındaki esirlerin sorunlarına ışık tutmanın ötesine geçeceği ve esirlerin haklarına kavuşabilmesi için neler yapılabileceğinin konuşulacağı kaydedildi.
 
FEM
 
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler