21 Ocak 2021 Perşembe Saat:
20:50
06-03-2015
  

Filistinli Kadınlar İnsanlığa Seslendi

Bırakın biz de diğer insanlar gibi yaşayalım....

Facebook da Paylaş


 

İşgal rejimi İsrail başta olmak üzere Amerika ve bazı Arap ülkelerinin sekiz yıldır kuşatma altında tuttukları ve adeta açık cezaevine dönüştürdükleri Gazze'de kadınlar yaşadıkları zulmü protesto etti.

Gazze limanında toplanan binlerce Filistinli kadın, sınır kapılarının açılması ve kuşatmanın kaldırılması için dünyaya seslerini duyurmaya çalıştılar.

'Kuşatma ve zulüm yeter', 'Yıkım ve ölüm yetmez mi?' sloganlarıyla yürüyen Filistinli kadınlar, sınır kapılarının yeniden açılmasını, maaşlarının kesilmemesini, ilaç ve gıdanın yardımlarının engellenmemesini istediklerini dile getirdi. Yıllardır zulüm ve haksızlıklara maruz kaldıkları halde hala bazılarının kendilerini terörist olarak göstermeye çalıştıklarının altını çizen Filistinli kadınlar:

 

"Herkesin yanımızda olmasını istiyoruz. Bizler sadece zorla elimizden alınan hakklarımızı istiyoruz. Bizler de insanız. Düşmanımız sadece Siyonistlerdir. Sınır kapılarını neden kapatıyorlar? Kuşatma altındaki Gazze'de durum gerçekten çok zor. Gıda ve ilaçtan mahrum bırakılıyoruz. Hastalarımız ilaçsızlıktan ölüyor.

Bunca kuşatma ve ölüm yeter artık. Bırakın biz de diğer insanlar gibi yaşayalım. Rafah sınır kapısının kapatılması yaşantımızı zorlaştırıyor. Bu zulüm yeter…" diye haykırarak insanlığa seslendi.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler