21 Ocak 2021 Perşembe Saat:
19:18
10-10-2015
  

Filistinli Ölüyor, Dünya Uyuyor!

Bugün, Filistin topraklarında yeni bir intifadanın başladığı gün...

Facebook da Paylaş

 

Filistinlilerin Mescid-i Aksa’ya girişinin kısıtlanmasıyla gerginliğin had safhaya çıktığı İsrail’de onlarca Filistinli çocuk öldürüldü. Batı Şeria’da 450’den fazla kişi de de yaralandı.

Filistin'in BM Daimi Temsilcisi Riyad Mansur, BMGK Başkanlığı ve BM Genel Sekreterliği'ne gönderdiği mektubunda, İsrail'in, Filistin halkına karşı saldırılarının arttığını ve sadece cuma günü 7 Filistinlinin öldürüldüğünü, 45'inin yaralandığını bildirdi.

İsrail'in işgal altındaki Filistin topraklarından çıkması ve sivillere yönelik saldırılarını durdurması için önlem almasını talep eden Mansur, İsrail saldırılarının uluslararası insan hukukunu ihlali ettiğini vurgulayarak, İsrail'in tüm savaş suçları ve devlet terörü dolayısıyla hesap vermesi gerektiğini de kaydetti.

Öte yandan İsmail Haniye, İsrail işgal altında tuttuğu Batı Şeria ile Kudüs’te yaşanan çatışmaları yeni ‘intifada’ olarak tanımladı. Cuma namazında konuşan Haniye, "Bugün cuma, bugün öfke günü. Bugün, Filistin topraklarında yeni bir intifadanın başladığı gün. Kudüs için canımızı, kanımızı veriyoruz. Kudüs ve El Aksa inancımızın bir parçası" diyen Haniye, İsraillilere yönelik bıçaklı saldırı gerçekleştiren Filistinlilerin kahraman olduğunu söyledi.


İsrail ordusu, Eylül ayı'nda Kudüs ve Mescid-i Aksa'da gerginliğin artması nedeniyle, Demir Kubbe hava savunma sistemine ait bir bataryayı Gazze Şeridi sınırına yakın bölgelere konuşlandırmıştı.

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler