14 Ağustos 2022 Pazar Saat:
10:31
09-05-2021
  

Filistinli Yardım Kuruluşundan Samimi Açıklama

Kevser Uluslararası İnsani Yardım Derneği / KİYDER - Mayıs / 2021

Facebook da Paylaş

 

 

 
Nisan 2021 tarihinde Ramazan ayı münasebetiyle Kevser Uluslararası İnsani Yardım Derneği / KİYDER'in başlatmış olduğu "Ramazan Ayında Evleriniz Bereketlensin" yardım kampanyasıyla ilgili Filistin yardım kuruluşu ile yapılan görüşmede yürekleri sızlatan bir sahne yaşandı.
 
KİYDER yönetim kurulu üyeleri ile ilgili Filistin yardım kuruluşu arasında geçen diyalog aşağıdaki gibidir:
 
Bugün Filistinli bir yardım kuruluşunun sorumlusuyla Ramazan ayı bayramı öncesinde şehit çocuklarına bayramlık alınıp dağıtılması amacıyla yardım göndereceğimizi söylediğimizde sorumlu bize;
 
- Başka nereye yardım ediyorsunuz? diye sordu.
 
- Yemen’e de gönderiyoruz. dediğimizde
 
- Peki, ya Afganistan? Hani dün küçücük kızların okuduğu bir ilkokula bombalı saldırı düzenlendi ve onlarca masum kız çocuğu sözde Müslüman Vahhabî-DAEŞ eliyle şehit edildi ya, orayı da ihmal etmeyelim lütfen. dedi.
 
Yaşanan bu diyalog neticesinde çok duygulandık ve;
 
- Aferin bu insanî duyarlılığa ve İslamî kardeşliğe! dedik kendi kendimize.
 
Filistin’de kafir Siyonist Yahudi, camide Müslüman’a saldırıyor, Afganistan’da adı Müslüman caniler sırf Şiî oldukları ve kız çocuğu okumaz sloganıyla masum Müslümanları katlediyorlar.
 
Allah’ın laneti her iki güruhun üzerine olsun. O sebeple tüm hayırsever kardeşlerimizden ve yardım kuruluşlarımızdan, şer’i hükmü riayet etmek suretiyle bu seneki Ramazan fitrelerini ve bayramlık hediyelerini Afganistan’daki 50’den fazla olan bu şehit yavruların ailelerine, 100’den fazla yaralılarına ve diğer mazlum fakirlere göndermelerini rica ediyoruz...

 

 

 

 
  
 
09 Mayıs 2021
İstanbul
 
 
 
 
 
 
Ehlader HABER
 
 
 
 
 
 
Afganistan'ın başkenti Kabil'in batısındaki bir okulun yakınlarında dün meydana gelen patlamada hayatını kaybedenlerin sayısı 68'e yükseldi. Ülkede ulusal yas ilan edildi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
  • Aynur    14-05-2021 15:17

    🌺Bismillahirrahmanirrahim.🌺 İşte şuur,işte bilinç, işte idrak, işte basiret, işte dayanışma, direniş, sevgi, saygı, birlik ve beraberlik budur hamd olsun. Sen ki Filistin’i Kudüs’ü önde tutarken savunurken, bu kardeşimizde Afkanistan’daki kardeşlerimizi yavrularımızı düşünüyor.... Selam olsun böyle güzel böyle samimi kardeşliklere inşAllah....🤲 Sırf Rabbim için, Peygamberimiz için, Ehlibeyt için Tek yürek tek bilek olmak böyle birşeydir işte hamd olsun Alemlerin Rabbine....🤲 Allahümme salli ala Muhammed ve A-li Muhammed. Ve accil ferecehum....Allah razı olsun.

Kategorideki Diğer Haberler