23 Ocak 2021 Cumartesi Saat:
13:33
24-12-2014
  

Filistinliler Ambargoya Karşı Yürüyor

Tüm ambargoların faturasını tek başına Filistin halkının ödüyor...

Facebook da Paylaş



 

Filistinli farklı gruplar, Filistin'e uygulanan ambargoya karşı direnmek ve Gazze'nin yeniden imarı için Pazar günü büyük bir yürüyüş düzenlemeye hazırlanıyor. Yürüyüşü düzenleyen Filistinli gruplar yaptıkları ortak basın açıklamasında, İsrail'in kasti olarak uyguladığı ambargo, kapıları kapatması ve yeniden imarı tamamen engellemesinin Gazze'deki hayatı daha da zorlaştırdığını söyledi.

Basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Filistin'e uygulanan ambargonun devam etmesinin doğurduğu trajik durum karşısında milli ve İslami güçler bir toplantı yaparak Gazze'deki hayatı tamamen felce uğratan ambargoyu tartıştı. Ululararası camia bilmelidir ki mevcut ambargonun devam etmesi bölgeyi her an patlamaya hazır bir barut fıçısı dönüştürmüştür.

 

Hiçbir şart ya da kayıt olmaksızın ambargonun kalkması, tüm kapıların açılması ve Filistin'in yeniden imarı için uluslararası camianın acil müdahalesi kaçınılmazdır. Tüm ambargoların faturasını tek başına Filistin halkı ödüyor. Uluslararası camiayı sorumluluklarını yerine getirmeye davet ediyoruz.

 

Milli ve İslami güçler, durumun tehlikesini idrak ederek "Ambargoyu Kırmak ve Yeniden İmar" sloganıyla bir yürüyüş düzenlemeyi kararlaştırdı. Bu kapsamda bütün dünyaya mesajımızı ulaştırmak için önümüzdeki Pazar günü Gazze Şeridi'nin kuzeyinden başlayıp güneyinde sona erecek kitlesel bir yürüyüşe tüm güçler, gruplar ve halkımız katılacaktır."

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler