05 Aralık 2020 Cumartesi Saat:
10:02
01-12-2012
  

Filistinliler ırkçı İsrail`in zayıf olduğunu gösterdiler

Tahran'da bu hafta Cuma namazını kıldıran Hüccetülislam Kazım Sıddıki, zorbacılara ve sultacılara karşı direniş ve güçlü savunmaktan başka bir yolun olmadığını söyledi.

Facebook da Paylaş 

 çnceki gün Tahran'da Cuma namazında okuduğu hutbede bu açıklamayı yapan Sıddıki, Filistinli mücahitlerin 8 günlük Gazze savaşında ırkçı İsrail karşısındaki zaferlerine temasla, Filistin milletinin bu zaferi terör ve gasıp İsrail rejiminin aslında ne kadar zayıf olduğunu da gösterdiğini söyledi.

Filistinli mücahidlerin direnişteki kararlılıkları ve onların füzelerinin, terör rejiminin Demir Kubbe adlı hava savunma sistemini de işe yaramaz hale getirdiğini belirten Tahran Cuma namazı imamı, "bu durum Siyonist rejimin Siyonistlerin güvenliğini sağlayamayacağını açık bir şekilde göstermiştir" dedi.

8 günlük Gazze savaşında terör rejiminin işlediği cinayetlere de temas eden Tahran Cuma hatibi, bu cinayetler aslında bu cinayetlere sessiz kalan sözde insan hakları savunucusu kuruluşların da sessiz kalmakla bir tür ortak olduklarını gösterdiğini dile getirdi.

Tahran Cuma namazı hatibi İran'ın 8 günlük savaşta Filistin milletine desteğini gösterdiğini belirterek, İran'ın her zaman bölgede mazlumların bir kalesi olmayı sürdüreceğini söyledi.

Düşmanların Suriye halkı ve devleti aleyhinde şom oyunlarına da temas eden Kazım Sıddıki, düşmanların Siyonist İsrail'in hedefleri doğrultusunda Suriye'de teröristlere silah gönderdiklerini,fakat onların bu çabalarının da kesinlikle yenilgiye uğrayacağını bildirdi.

MHA

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler