08 Mart 2021 Pazartesi Saat:
17:35
13-11-2012
  

Filistinlilerin Kanlarından Türkiye'de Sorumludur

Filistinli mültecilerin yoğun olarak yaşadıkları şam`ın Yermük Bölgesinde Halk Komiteleri; Filistinlilerin kanlarının akıtılması ve bu kanlarla ticaretin yapılması sorumluluğunun silahlı terör grupları ve onları destekleyen Arap, bölgesel ve uluslararası hükümetlere düştüğünü belirttiler.

Facebook da Paylaş

Filistinli Halk Komiteleri Pazartesi günü yayınladıkları ve SANA'nın bir nüshasını aldığı bildiride; eli kanlı terör gruplarının Yermük'te yerleşim alanlarına yeniden havan toplarıyla saldırdıklarını, bu vahşi saldırılar neticesinde bazı vatandaşların şehit ve yaralı düştüklerini açıkladı.

Teröristlerin Yermük'teki Filistinlilere saldırılardan amaçlarının Filistinlileri Suriye'ye karşı savaşa dahil etmek olduğunu belirten Halk Komiteleri; böylelikle teröristlerin siyonist İsrail'in çıkarlarına hizmet olarak Filistinlilerin kanlarını akıtmakla birlikte Filistin davasını tasfiye etmek istediklerini vurguladı.

Filistinli Halk Komiteleri; ABD idaresi, Türkiye hükümeti, Katar ve yardımcılarının eli kanlı terör gruplarına bu doğrultuda destek verdiklerini belirtti.

Filistin halkının korunması için derhal uygun adım ve icraatların alınması çağrısında bulunan Halk Komiteleri; Filistinlilerin ikamet ettikleri bölgelerden göçe zorlanmaları ve Filistin topraklarındaki diyarlarına dönme haklarının baltalanması komplosunun deşifre edilmesi gereğinin altını çizdi.

 

sana

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler