09 Aralık 2019 Pazartesi Saat:
02:48
16-04-2015
  

Frankfurt'ta Hz Fatıma (s.a) Sevgisi

Programa birçok Hz. Fatıma aşığı gurbetçi vatandaşımız katıldı...

Facebook da Paylaş

 

Almanya'nın Frankfurt am-Main şehrinde bulunan Hz. Fatıma Zehra Camii tarafından düzenlenen 'Hz. Fatıma'nın (a.s) Doğumu ve Dünya Müslüman Kadınlar Günü Konferansı'na birçok Hz. Fatıma aşığı gurbetçi vatandaşımız katıldı.


Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını Ehlibeyt âlimlerinden Ekrem Türkeli hoca yaptı. Türkeli, 'Hz. Fatıma'nın (a.s) Kutlu Doğumu ve Dünya Müslüman kadınlar Günü' etkinliğinin tüm Avrupa ülkelerinde gerçekleştirilmesinin gerekliliğine değindi.


Ardından kürsüye davet edilen Hz. Fatıma Zehra Camii Kadın Kolları üyesi Seda Özgeniş ve Milli Görüş Kadın Kolları üyesi Sultan Ergün, Hz. Fatıma'nın yaşam tarzı ve ahlakını anlatan makalelerinin sunumunu yaptı.


Programa Türkiye'den katılan Hukukçu Yazar Prof. Dr. Hüseyin Hatemi, Peygamber Efendimizin (s.a.a) Ehlibeyti hakkında doğru bilinen yanlışlara değindi.


Velayet-i Fakih'in Avrupa Temsilcisi Dr. Rıza Ramazani ise yaptığı konuşmada toplumda kadının rolü ve 'Kadın Erkek Eşitliği'ni Kur'an ayetleri ışığında ele aldı.


Programın kapanış konuşması Ehlibeyt âlimlerinden İsrafil Demirtekin tarafından yapıldı. Demirtekin,  konuşmasında "bu anlamlı ve örnek programı organize eden herkese teşekkür ederiz. Zahmetlerinizin karşılığınının Hz. Fatıma'nın (s.a) şefaatiyle olmasını temenni ediyoruz" dedi.


Program, okunan şiirler, minik ilahi grubunun seslendirdiği ezgiler ve Ehlibeyt meddahlarının methiyelerinin ardından konuşmacılara plaket sunumu, katılımcılara çeşitli hediyeler takdim edildiği çekiliş, ikram yemeği ve Vahdet duası ile son buldu.

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler