11 Aralık 2019 Çarşamba Saat:
14:20
02-07-2016
  

Gazze'de Kudüs Günü

Filistin toprakları, Kudüs toprakları ve kutsal mekânlar sadece Filistinlilerin değildir.

Facebook da Paylaş


Gazze şeridinde yaşayan Filistinliler Dünya Kudüs günü gösterilerine geniş katılım göstererek, Filistin topraklarının tamamen kurtarılmasına ve İsrail'in yok olmasına kadar kendi mücadele ve direnişlerini sürdüreceklerini bildirdi.

İrna'nın bildirdiğine göre Filistinli gruplar ve binlerce Gazze'li mübarek Ramazan ayının son cuması Kudüs günü dolayısıyla dün muhteşem bir gösteri düzenleyerek, bölgenin kanser tümörü İsrail'in yok olmasını istediler.

Göstericilerin Filistin, direniş bayraklarının yanı sıra rahmetli İmam Humeyni ve İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei'nin bayraklarını taşımaları dikkat çekti.

Öte yandan İslamî Direniş Hareketi (Hamas), Filistin direnişinin bugün kuşatılma, desteksiz bırakılma ve kendisine karşı düşmanla işbirliği yapılması sürecini yaşadığını, oysa bunları yapanlara düşenin direnişi mal ve silahla desteklemeleri ve Filistin halkına uygulanan ambargoyu kaldırmaları olduğunu ifade etti.

Hamas hareketi Dünya Kudüs Günü münasebetiyle basın açıklaması yaptı. Filistin Enformasyon Merkezi’ne de ulaşan açıklamada Hamas “bugün ümmet kargaşa ve ümitsizlik yaşıyor. Filistin davası ve özellikle de Kudüs davası kendi iç sorunlarıyla boğuşan ümmetin öncelikleri arasından düşmüş durumda. Bu durum düşmanın Kudüs ve Mescidi Aksa’ya yönelik kirli planlarını hayata geçirmesine fırsat verdi. Filistin toprakları, Kudüs toprakları ve buradaki kutsal mekânlar sadece Filistinlilerin değildir. Bunlar bütün Müslümanların davası ve meselesidir. Burayı kurtarmak, halkı üzerindeki zulmü kaldırmak kutsal bir görevdir. Herkesin özgürlük şerefine iştirak etmesi gerekir” ifadelerine yer verdi.

Hamas yaptığı açıklamada ayrıca, direnişi mal, silah ve diğer imkânlarla desteleyen; Filistin’i sevip onun için fedakârlık eden herkese teşekkür ettiklerini belirterek, Mescidi Aksa ve intifadaya destek konusunda verdikleri sözü yinelediklerini, zorluk ve sıkıntıların boyutu ne olursa olsun silah tutmayı sürdüreceklerini ifade etti.

 

Ehlader Haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler