30 Mart 2020 Pazartesi Saat:
12:10
12-12-2013
  

Gazze'de Muhtemel İnsani Facia Uyarısı

Filistin seçim hükümeti dışişleri bakanı Fethi Hemmad

Facebook da Paylaş 

Filistin seçim hükümeti, bölgede soğuk hava şartlarının Gazze şeridi'ni etkilediğini belirterek, yaptırımlardan dolayı  başta yakıt sıkıntısı olmak üzere ilaç ve gıda maddesinin yokluğundan dolayı muhtemel insani facia konusunda uyarıda bulundu.

Filistin seçim hükümeti dışişleri bakanı Fethi Hemmad,  dün yaptığı açıklamada, terör rejimi İsrail'in muhasarasındaki Gazze şeridi'nin soğuk hava şartlarından ciddi olarak olumsuz yönde etkilendiğini  belirterek,  İslam ve Arap ülkeleri başta olmak üzere  BM ve uluslar arası  kuruluşlardan Gazze'ye yardım yapılması çağrısında bulundu.

Katıldığı bir basın toplantısında bu açıklamayı yapan Filistin seçim hükümeti  dışişleri bakanı, işgalci rejimin muhasarasında bulunan Gazze şeridi'nin   soğuk havaların  etkisinde kaldığını ve yakıt sıkıntısının olduğunu belirtirken, halka yardım amacıyla acil yardım komiteleri kurduklarını söyledi.

Filistinli yetkili, havanın birden düşüşünden dolayı Gazze'nin zor şartlar altında olduğunu zira halihazırda akaryakıt, elektrik ve  diğer imkanların yeterince olmamasının  zaten zor şartlarda altında olan Gazze halkının  hayatını daha da tehdit ettiğini söyledi.

Bilindiği gibi terör rejimi İsrail, 2007 yılından beri Gazze şeridi'ni muhasara altında tutarken bu bölgeye akaryakıt, ilaç ve gıda maddelerinin geçişine genel olarak izin vermiyor.

 

Ehlader Haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler