11 Aralık 2019 Çarşamba Saat:
14:22
25-02-2015
  

Gazze'deki buhran karşısında herkes sorumludur

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkan Yardımcısı ve eski başbakan İsmail Heniyye

Facebook da Paylaş


İrib haber ajansının haberine göre, Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkan Yardımcısı ve eski başbakan İsmail Heniyye, siyonist İsrail'in Gazze'ye açtığı savaşlar ve girişimlerin, Gazze'de yaşayan Filistin'lilerin sorunlarının  artmasına neden olduğunu söyledi.

Heniyye, Gazze'de  kamu çalışanlarının maaşlarının ödenmemesi,  Gazze'nin muhasarası ve 50 günlük yıkıcı savaştan sonra Gazze'nin yeniden yapım ve onarımının  gerçekleşememesini, Gazze'nin mevcut  en önemli sorunları olarak nitelerken, Filistinliler, Araplar ve bütün Müslümanların bu durum karşısında sorumluluklarının  olduğunu söyledi.

Heniyye, Gazze Şeridi'nin  son yıllarda siyonist İsrail tarafından  birkaç savaşa maruz kaldığını ama direniş güçlerinin asla  siyonist İsrail'den  korkmadıklarını ve direniş  morallerinin yüksek olduğunu  son zamanlarda İsrail tehditlerinin ise  siyonist İsrail'de yapılacak seçimlerle irtibatlı olduğunu söyledi.

Gazze halkının savaş peşinde olmadığını  yalnızca özgürce   yaşamak istediklerini belirterek, Filistinlilerin bağımsız olarak kendi geleceklerini belirleme haklarının  olduğunu ve bu haklarının iadesi için sonuna kadar mücadele edeceklerini söyledi.

(Bu arada Heniyye iki gün önce Gazze Şeridi'nin güneyindeki Rafah kentinde şehit ailelerini ve eski esirleri ziyaretleri sırasında yaptığı açıklamalarında, direnişin daha iyi durumda ve savaşa hazır olduğunu bildirmişti.)

 

Ehlader Haber


 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler