09 Nisan 2020 Perşembe Saat:
17:58
27-05-2014
  

Gazze'nin İlk Hüseyniye'si Açıldı

Gazze'nin büyük çoğunluğunu Şafi mezhebine mensup Müslümanlar oluşturuyor...

Facebook da Paylaş

 

Dünyanın birçok bölgesinde Ehlibeyt sevdası ile inşa edilen Hüseyniye ve mescitlere bir yenisi daha eklendi. Bu Hüseyniye'yi diğerlerinden ayıran özelliği ise Gazze'de açılan ilk Hüseyni'ye unvanına sahip olması.

42 yaşındaki Abdurrahim Hamd birkaç yıl önce Ehlibeyt mektebini seçmiş Gazzeli bir Müslüman. Abdurrahim, Gazze'nin Cebeliye bölgesinde yer alan evinin bir bölümünü Hüseyniye'ye çevirerek Ehlibeyt değerlerinin anlatıldığı sohbetler düzenliyor.

 

Abdurrahim, son zamanlarda Gazze'de yaşayan dokuz gencin Ehlibeyt mektebini seçtiği belirterek İsrail karşısında dik duruş sergileyen Hizbullah'a övgüler yağdırıyor ve ardında Hizbullah'ın çok yakın bir tarihte Filistin'i özgürlüğüne kavuşturacağını söylüyor.

 

Yine Hizbullah'ın İsrail karşısında zafer kazanmış olduğu 33 gün savaşının ardından Ehlibeyt mektebini kabul eden ve Birleşmiş Milletlere bağlı bir okulda öğretmenlik yapan Abdulnasir El Mısri (44 yaşında) Hasan Nasrullah'ın Gazze'de sevildiğini belirtti.

 

Yaklaşık 450.000 nüfuslu Gazze'nin büyük çoğunluğunu Şafi mezhebine mensup Müslümanlar oluşturuyor. Geriye kalan çok az bir kısmı ise Mesihi.

 

Ehlader HABER

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler