09 Nisan 2020 Perşembe Saat:
15:33
23-11-2012
  

Gazze`ye Yapılan İnsanlık Dışı Saldırılar

Sultacı güçlerin, Siyonist rejimin cinayetlerine verdiği destekleri eleştiren Ayetullah Hamanei...

Facebook da Paylaş

 

Ayetullah Hamanei Gazze'ye yapılan insanlık dışı saldırıları büyük bir vahşet olarak nitelendirerek, bu vahşi saldırılar karşısında İslam dünyasının vicdanlarının harekete geçmesi ve Müslüman halkların büyük hareketine yeni bir ruh ve yeni bir heyecan katması gerektiğini söyledi.
 
Ayetullah Hamanei önceki gün başkent Tahran'da bir araya gelen, gönüllü seferberlik ordusu (Besicilere) hitaben yaptığı konuşmasında, Gazze'ye yapılan insanlık dışı saldırıları büyük bir vahşet olarak nitelendirerek, bu vahşi saldırılar karşısında İslam dünyasının vicdanlarının harekete geçmesi ve Müslüman halkların büyük hareketine yeni bir ruh ve yeni bir heyecan katması gerektiğini söyledi.
 
Ayetullah Hamanei, Siyonist rejimin Gazze'de, sivil ve savunmasız halka karşı yürüttüğü saldırılara karşı İslam ülkelerinin, özellikle de Arap ülkelerinin tutumlarını değiştirmeleri ve mazlum halka yardım etmeleri, Gazze'nin onuru kurtarmaları, var olan kuşatmanın da kaldırılması için çalışmaları gerekir diye konuştu.
 
Siyonist rejimin, Gazze'ye yönelik saldırılarına temas eden Ayetullah Hamanei, Gazze'ye yönelik saldırı, bir kez daha Siyonist rejim ele başlarının, hiç bir insanlıktan nasiplerini almadığı gerçek vahşi yüzlerini ortaya koyduğunu söyledi.
 
Ayetullah Hamanei konuşmasında, Gazze'ye yapılan saldırı ve Siyonistlerin cinayetlerinin, İslam düşmanlarının gerçek yüzlerini, İran İslam cumhuriyetinin, uluslararası toplumda dile getirdiği söylemleri çok net bir şekilde gösterdiğini belirtti.
 
Sultacı güçlerin, Siyonist rejimin cinayetlerine verdiği destekleri de eleştiren Ayetullah Hamanei, Amerika, İngiltere, Fransa, taş yürekli rejime, acımasız Siyonistlerin cinayetlerine karşı kıllarını bile kıpırdatmadılar. Bu tutumlarıyla , cinayetlere destek verip, teşvik etmişlerdir. İslam ümmetinin nefretine yol açan bu tutumlarıyla düşmanların, insanlıktan ve ahlaki değerlerden ne kadar uzak olduklarını da gösterdiler" diye konuştu.
 
Amerika başkanlığındaki emperyalist güçlerin de Gazze'ye yönelik Siyonist rejime verdiği desteklere temas eden İmam Hamanei, bunların, insan haklarını savundukları iddiaları yalandan ibaret olup, bunların, insan hakları konusunda başka ülkeleri ve halkları nasıl yargılayabilirler?" Sorusunu yöneltti.
 
Ayetullah Hamanei konuşmasında, Arap ve İslam ülkelerinin tutumlarının da hiç uygun ve gerektiği gibi olmadığını belirterek, bazıları sadece konuşmakla yetinirken, bazıları da, Siyonistleri kınamakta bile kaçındılar diye konuştu.
 
Ayetullah Hamanei konuşmasında, İslami şura meclisi milletvekillerinin, cumhurbaşkanı ve bazı yetkililer hakkında soru önergesi vermelerine temasla da, milletvekilleri veya diğer yetkililerin, cumhurbaşkanı veya başka yetkililere soru önergesi vermesi, milletvekillerinin, ülke sorunları karşısında sorumluluk duygularını ortaya koyduğunu, yasama organının görevlerini yerine getirmesi, yürütme organının ise icraatının doğruluğundan emin olmasının iki organ için de iyi bir deneyim olduğu ancak bu hareketin artık yeterli olduğu ve fazla sürdürülmemesi gerektiğine inandığını belirtti. 
 
 
MHA
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler