18 Mart 2019 Pazartesi Saat:
18:23
27-10-2017
  

Gizlenen Gerçekler + Video

Ehl-i Beyt'in Adı Sırlarla Dolu: Nuh'un Gemisi üzerinde, 5 Masumu temsil eden alem bulunmuştu.

Facebook da Paylaş

 

 

Ehlader Araştırma Bölümü

 

Aşağıdaki bu ahşap levha 1951 senesinde Rus arkeologlar tarafından keşfedilmişti.

 

Konu hakkında hazırlanan rapora şöyleydi; 1951 yılının Ocak ayında bir grup Rus arkeolog, yeraltı maden araştırması amacıyla geldikleri bölgede kazı esnasında çürük ahşap levhalara rastlarlar. Kazıya devam eden uzmanlar, biraz daha inceleme yaptıktan sonra pek çok ahşap levha ve pano ile karşılaşırlar. Ancak bu eski tahta parçaları oldukça deforme olmuş ve tabiri caizse çürümüş haldedirler. Ama bununla birlikte, yapılan kazılarda, diğerlerinden farklı, üzerinde alışılmadık bir işaret olan bir ahşap levha daha bulunur. Kazı esnasında birbirinden değerli eşyalar da gün yüzüne çıkmış olur. Ama bu üzerinde el şeklinde kazınmış ve içerinde yazılar bulunan ahşap parçası diğerlerini gölgede bırakır.

 

Bu nedenle, 1953 yılında Sovyet Hükümeti bu eserleri araştırmak üzere bir komite oluşturur. Bu komitenin üyeleri dünyanın önde gelen arkeologlarından ve eski yazı uzmanlarından oluşuyordu.

 

Yaklaşık 8 aylık bir araştırma ve incelemeden sonra bu ahşap levhaların sırrı ortaya çıkar. Bunlar Nuh'un Gemisi'nin parçalarıdır. Bu levhanın tam ortasında Sami dilinde birkaç kelimeyle ele benzeyen bir işaret vardır. 8 ay boyunca, Komite üyeleri oradaki yazıları okumaya ve araştırmaya çalıştılar ve nihayetinde Rusça ve İngilizceye çevirebilmişlerdir.

 

  

 

Ahşap üzerindeki metnin Türkçe tercümesi aşağıdaki gibidir:

 

"Göklerin ve yerin Efendisi! Çaresizleri koruyan Yüce Tanrı! Rahmetin, lütfün ve beş mukaddes insan olan Muhammed, İlia (Ali), Şebber (Hasan), Şebbir (Hüseyin) ve Fatıma'nın hürmetine bana yardım et!  Bilirim ki; onlara saygı ve hürmet zorunludur. Bilirim ki; tüm dünya onlar için yaratılmıştır. Ey Alemlerin Efendisi! Bana bu beş kişi hürmetine yardım et. Hiç şüphesiz sen tüm canlıları doğru yola yönlendirebilensin."

 

Bu konuda dünya basınında da yer bulmuş ve konu ile ilgili bir çok makale kaleme alınmıştır. Aşağıda ise bunlardan bazıları görebilirsiniz:


1-Weekly - Mirror: U.K., December 28,1953.


2-Star of Britain: London, Manchester, January 23,1954.


3-Manchester Sunlight: January 23,1954.


4-London Weekly Mirror: February 01,1954.


5-Bathrah Najaf: Iraq, February 02,1954.

 

6-AI-Huda: Cairo, March 31,1954.


7-Ellia - Light, Knowledge, & Truth, Lahore, July 10,1964.

 

 

Ahşap levhanın metne dökülmüş hali aşağıdaki gibidir:

 

 

 

Haberin videosu için:

https://www.youtube.com/watch?v=KThuD9cbGUI

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler