13 Aralık 2018 Perşembe Saat:
08:39
23-09-2016
  

Hacılar Siyonist G4S Şirketine Emanet!

16 Arap ülkesinde faaliyet gösteren G4S'e bu ülkeler 501 milyon İngiliz Sterlin'i ödeme yapmışlardır...

Facebook da Paylaş

 

Hisselerinin büyük bir kısmını Siyonist Rejimin satın aldığı G4S güvenlik şirketi, geçtiğimiz yıllarda Suudi Arabistan hükümeti ile yaptığı anlaşma ile Müslümanların en büyük ibadeti olan Hac organizasyonlarının güvenliği üstlenmişti.

 

Bilindiği üzere geçen yılın Hac organizasyonunda son yüzyılların en büyük Hac trajedisi yaşanmış; Mescidü'l Haram'daki vinçlerin çökmesi başta olmak üzere Mina faciası ve akabinde vuku bulan Hacıların çadırlarının yanması ile 7000 Müslüman Arabistan'da hayatını kaybetmişti. Tüm bu olanlar ve geçen seneki yaşananlar Arabistan Hükümeti'nin Hacıların emniyetini sağlamakta ne denli aciz olduğunu göstermişti  ve bu şekilde gözler G4S güvenlik şirketine çevrilmişti.

 

2012 senesinde Arabistan Hükümeti ile Siyonist Rejim arasında varılan mutabakat sonucu artık Hacıların emniyetini G4S şirketi üstlenmiş oluyordu. Ertesi sene göreve başlayan bu güvenlik şirketi, Filistinli Hacılara karşı sert davranışları ile ikinci defa tepkileri üzerlerine çekmiş ama olay kısa sürede örtbas edilmişti.

 

Siyonist Rejim ile 2007 yılında İsrail hapishanelerinde güvenliği sağlamak için masaya oturan G4S, özellikle Filistinli siyasi mahkumlara karşı tutumları ile dünya kamuoyundan ilk defa büyük tepki toplamış ve daha sonraki yıllarda İşgalci Rejim'in bu şirketin hisselerini satın alması ile medyada yer bulan G4S'e karşı tepkiler yavaş yavaş azalmaya başlamıştı.

 

1901 yılında Danimarka'da kurulan G4S güvenlik şirketi bugün 120 ülkede 618 bin çalışan ile güvenlik hizmeti veren bir İngiliz şirketi hüviyetindedir.

 

Arap dünyasında oldukça etkili olan Siyonist G4S şirketi, bugün 16 Arap ülkesinde faaliyet göstermektedir. 2013 verilerine göre aynı sene bu ülkeler güvenliği sağlamak için G4S şirketine 501 milyon İngiliz Sterlin'i (805 milyon Dolar) ödeme yapmışlardır. 

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler