28 Ekim 2020 Çarşamba Saat:
21:59
06-06-2013
  

Halid Meşal Bahreyn`de

Hamas Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal, Bahreynli güvenlik yetkilileri ile ülkedeki siyasi sorunları görüştü.

Facebook da Paylaş
Bahreyn'de yayımlanan el-Vasat gazetesinin haberine göre Hamas Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal, İçişlerinden sorumlu Devlet Bakanı Tuğgeneral Adil Halife el-Fadıl, İçişleri Bakanı Raşid bin Abdullah Al-i Halife ve Emniyet Genel Müdürü Tuğgeneral Tarık Hasan el-Hasan ile görüştü.

Bahreyn İçişleri Bakanı Raşid bin Abdullah Al-i Halife, görüşmede Bahreyn'in demokratik, reformcu, kişi haklarını saygın kabul eden ve Arap, İslam kimliği ve Bahreyn gelenekleri çerçevesinde özgürlükleri koruyan bir devlet olduğunu söyledi.

Bahreyn ve Filistin halklarının sağlam kardeşçe ilişkilere sahip olduğunu belirten Raşid bin Halife, hükümetinin Filistin'de başkenti Kudüs olan bağımsız bir Filistin devletinin kurulmasını desteklediğini söyledi.

Hamas Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal de Bahreyn'in Filistin davasına verdiği desteği överek Bahreyn'de güvenlik ve istikrarın sağlanmasını umduğunu ifade etti.

Bahreyn halkının 2011 yılında sultanın yetkilerinin parlamentoyla sınırlandırılmasını öngören barışçı gösterileri, Bahreyn yönetimi ve Suudi Arabistan ordusu tarafından bastırılmaya çalışılıyor.

 

YDH

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler