23 Ocak 2021 Cumartesi Saat:
13:20
21-09-2018
  

Halkalı'da Matem + FOTO

Aşura'yı Türkiye'ye duyuran Halkalı, her sene olduğu gibi bu sene de mahşeri kalabalığa ev sahipliği yaptı.

Facebook da Paylaş

 

 

 

Ülkemizin bir çok yerinde olduğu gibi Halkalı'da da onbinlerce Ehl-i Beyt aşığı İmam Hüseyin'in şehadetinin 1379. yıl dönümünde bir araya geldi.

 

Halkalı'daki görkemli Evrensel Aşura Matem Merasimi değerli Ehl-i Beyt alimimiz Ehed Talan Hocanın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Sunumunu Zeynebiye Medya Sorumlusu Ali Demirtekin'in yaptığı programa, ülkemizin önde gelen Ehl-i Beyt alimlerinden ve ayrıca Aşura'nın ülkemizde adının duyurulmasında etkin rol oynayan Selahattin Özgündüz, CAFERİDER Başkanı Sinan Kılıç, Küçükçekmece İlçe Müftüsü Mustafa Temel, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, İran İslam Cumhuriyeti Büyükelçisi İbrahim Tahir-i Ferd, CHP Genel Sekreteri Akif Hamza Çebi, Ak Parti 3 Bölge Millet Vekili Şamıl Ayrım ile onbinlerce İmam Hüseyin sevdalısı katıldı.

 

Sinan Kılıç ve Akif Hamza Çebi'nin ardından kürsüye davet edilen Ehl-i Beyt alimi Selahattin Özgündüz konuşmasında İmam Hüseyin ve beraberindekilerin Kerbala'da nasıl şehit edildiğini anlatarak, Allah bize gerçek İslam'ı, Kur'an'ın İslamı'nı yaşamayı nasip etsin. Allah bize Hüseyin'e ağlamanın yanı sıra Hüseyin'i anlamayı nasip etsin" dedi.

 

Halkalı'daki Evrensel Aşura Matem Merasimi, Zeynebiye Gençlik Tiyatrosu'nun 'Masumluğun galibiyeti' adlı sahne oyunuyla sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler