19 Ekim 2018 Cuma Saat:
18:38
16-10-2017
  

Halkımıza Duyrulur...

Antakya İmam Ali (a.s) İnanç ve Kültür Derneği

Facebook da Paylaş

HALKIMIZA DUYRULUR

Değerli misafirler, sevgili basın mensupları; son günlerde ülkemizde ve bölgemizde yaşanan gelişmeler, cumhuriyet döneminde her zaman tartışma konusu olan, ABD ile aramızdaki ilişkileri gündemin ilk sırasına taşıdı.

Geçmişte bu ilişkilere karşı çıkan vatanseverler, komünist veya irtica damgası vurularak dışlandı ve yok edilmek istendi. Ancak Anadolu’nun yiğit insanı zalim ve müstekbir olan emperyalizmi ve Siyonizm’i hiçbir zaman kabul etmemiş ve bu ülkeleri dost olarak görmemiştir.Günümüzde bir Iraklı veya Afganlıya yâda Filistinli bir çocuğa veyahut bu coğrafyadan olan birisine Amerika’yı sorsanız vereceği cevap şüphesiz “işgal ettiler, tecavüz ettiler, katlettiler ve işkence yaptılar”şeklinde olacaktır.

Demokrasiyi adeta bir işgal argümanı olarak kullanan bu emperyalist ve Siyonist zihniyet, başta Müslümanlar olmak üzere, insanlığa kan kusturmaya devam etmektedir.

Ülkemizi, faiz lobileri üzerinden kan emen yarasa gibi sömüren, İç işlerimizi, kendi çıkarlarına göre dizayn etmek isteyen, kardeş ülkelere demokrasi getirme bahanesiyle Afganistan, Irak, Libya ve Suriye’yi işgal eden, on yılda yaklaşık 12 milyon Müslümanı katleden, milyonlarca dul kadın ve yetim çocuk bırakan ABD ve İsrail, mazlumun yanında, zalimin karşısında duran Anadolu insanının asla dostu ve müttefiki olamaz.

En son yaşanan gelişmelerle vatandaşlarımıza vize engeline karşın, hükümetimizin bir mukabil cevap vermesi iyi bir gelişme olmakla beraber, toplumun nezdinde yetersiz bir tepki olarak görülmektedir.

İnsanlığa, Müslümanlara ve en son ülkemize karşı yapılan bu zulüm ve haksızlığa karşı, halkımız yetkililerden, daha büyük ve etkili tepki gösterme beklentisi içindedir.


Amerikalı katil conilerin, İslam topraklarını ve vatanımızı kanlı botlarıyla kirletmeleri, halkımızı her zaman derinden yaralamıştır.Yıllardır Adana İncirlik Üssü’nü bir işgal üssü gibi kullanan Amerikalı askerlerin, ülkemizden en kısa zamanda gönderilmesi, azda olsa halkımızın içini rahatlatacaktır.

Geçmişte ülkemizde yapılan bütün darbelerin arkasında olan, 15 Temmuzda yaşanan hain darbe girişimini destekleyen, askerimizin başına çuval geçiren bu sömürü ve despot odakların, her karışı şehit kanıyla sulanmış bu vatan toprağında askeri üslerinin varlığı hiçbir şekilde kabul edilemez.

ABD emperyalizminin yıkımlarına yenilerinin eklenmemesi, Ortadoğu’da daha fazla çocuk ve kadının ölmemesi, savaş katliam ve talana karşı durmak, Ortadoğu’yu kana bulama planlarına engel olmak; Türkiye’yi adım adım, cephe haline getiren gelişmeleri boşa çıkarmak, Ortadoğu’da barış, ezilen halkların kardeşliği, yarınlarımızın özgürlüğü için, başta İncirlik olmak üzere ABD üsleri kapatılsın.

Şuan bu üslerle ilgili bir referandum yapılsa, halkımızın %99’nun bu üslerin kapatılması lehinde irade gösterecekleri tartışılmaz bir gerçektir. Kişisel çıkarlarımızı korkularımızı çekingenlerimizi bir tarafa bırakıp üzerimizde olan tembellik, ilgisizlik ve umursamazlık duygusunu atarak, Hüseyni bir duruşla, tepki koymanın zamanı gelmiştir.

Bağımsız ve özgür bir ülke olmak elbette ki bedel ödemeyi gerektirir, bu işgal üslerinin kapatılması bedel gerektiriyorsa, halkımız tek vücut ve tek yürek olarak bu bedeli ödemeye her zaman hazırdır.

Medeniyetlerin beşiği olan Antakya’dan bütün sivil toplum örgütlerine, Adana – İncirlik, Malatya-Kürecik ve diğer emperyal güçlerin askeri üslerinin kapatılması için hep beraber, milli şuur ve duruşla tepki göstermeye davet ediyoruz.

ANTAKYA İMAM ALİ (as) İNANÇ VE KÜLTÜR DERNEĞİ

 

Ehlader Haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler