23 Ocak 2021 Cumartesi Saat:
11:52
26-11-2014
  

Hamas'ı Siyasi Sahadan Silemeyecekler!

Filistinli memurlar işlerini bırakmayacak ve biz de onlardan asla vazgeçmeyeceğiz...

Facebook da Paylaş

 

El-Aksa Televizyonu'na önemli açıklamalarda bulunan Hamas Siyasi Büro Üyelerinden Musa Ebu Merzuk, "Filistinli memurlar işlerini bırakmayacak ve biz de onlardan asla vazgeçmeyeceğiz. Onlardan Hamas sorumludur. Maaşlarını alma ve bunu talep etme hakkına sahiptirler" dedi.

 

Musa Ebu Merzuk, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas'ın Hamas Hareketi'ni siyasi sahadan silme çabalarının sonuçsuz kalacağını belirterek, Hamas Hareketi'nin Gazze memurlarını yalnız bırakmayacağını ve sözde geçici çözümleri asla kabul etmeyeceğini söyledi.
 
Açıklamalarında Fetih'e de değinen Ebu Merzuk: "Uzlaşı noktasında Fetih'te bir irade göremiyoruz. Dün seçimden bahseden Fetih liderleri bugün susuyor. Filistin Yönetimi'nde Gazze'yi yük görenler ve Batı Yaka gibi görmek istemeyenler var. Bunun içindir ki onu 2015 bütçesine dahil etmediler. Filistin halkı arasında Gazze halkını ikinci sınıf görüyorlar" dedi.

Kudüs'teki gelişmeler konusunda ise Ebu Merzuk, Kudüs halkının ortaya koyduğu direnişin Mescidi Aksa'nın bölünmesi planını suya düşürdüğünü söyledi.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler