11 Aralık 2019 Çarşamba Saat:
14:20
20-07-2015
  

Hamas: Kirli Elleri Cezalandıracağız!

Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS, Gazze'de beş araçta bomba patlatılması olayıyla ilgili açıklamalarında kirli elleri cezalandıracaklarını bildirdi.

Facebook da Paylaş

İrib haber ajansının haberine göre, Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS'ın askeri kanadı durumundaki İzzettin Kassam Birlikleri ve İslâmî Cihad Hareketi'nin askerî kanadı durumundaki Kudüs Seriyyeleri dün Gazze'de beş araçta bomba patlatılması olayıyla ilgili açıklamalarında kirli elleri cezalandıracaklarını ve ihanetçilerin suçlarını cezasız bırakmayacaklarını dile getirdiler.

Dün sabah 3'ü Hamas mücahitlerine 2'si de İslâmî Cihad mücahitlerine ait 5 binek tipi araca bomba yerleştirilerek eş zamanlı patlatılması olayıyla ilgili açıklama yapan İzzettin Kassam Birlikleri ve Kudüs Seriyyeleri'nin açıklamalarında şu ifadelere yer verildi:

"Bu tür kirli işler bizi, halkımızı ve toprağımızı savunma, düşmana karşı hazırlığımızı sürdürme konusunda kutsal görevimizi ve sorumluluğumuzu yerine getirmekten alıkoyamayacaktır. Bizim düşmana karşı duruşumuza engel çıkarmaya çalışanlar hayal kırıklığına uğrayacaktır.

Bu tür suç fiillerinin hepsi aslında aynı merkezden yönlendirilmektedir. O da işgalle işbirliği içinde ve onun amaçlarına hizmet etmektedir. İnfaz için kullanılan kiralık kesim de kendini ihanet çemberinin içine sokmuş durumdadır."

Açıklamada bu tür ihanet saldırılarının tam da, Filistin halkının ve direnişinin işgalci düşmana karşı elde ettiği zaferin birinci yıl dönümünü kutlama çalışmalarının sürdürüldüğü bu günlerde gerçekleştirilmesinin de tesadüf olmadığına dikkat çekildi.

Bu arada Filistin İçişleri Bakanlığı'nın Gazze'deki sözcüsü İyad El-Bezm basına yaptığı açıklamada;  içişleri bakanlığına bağlı güvenlik teşkilatlarının olayın üzerine gidecekleri  ve faillerin izlerini takip edecekleri, suçluların  işledikleri suçlarında cezasız kalmayacaklarını bildirdi.

 

Ehlader Haber

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler