21 Ekim 2018 Pazar Saat:
07:25
19-06-2017
  

Hepimiz Şehitlere Minnet Borçluyuz

Ayetullah Seyyid Ali Hamanei

Facebook da Paylaş

 

 

Ayetullah Seyyid Ali Hamanei, 18.06.2017 (Pazar) haremin müdafileri ve sınır güvenlik güçleri şehitlerinden bir grubun ailelerini kabulünde yaptığı konuşmada, şehitlerin bu ülke üzerinde hayat hakkına sahip olduğunu ve tüm ülke yetkilileri ve halkın onlara karşı minnettarlık duygusu içinde olmaları gerektiğini bildirerek Amerikalı yetkililerin İran aleyhindeki düşmanca konuşma ve tehditlerine temasla, Amerikalı yetkililerin İslam İnkılâbı’nın ilk başından itibaren sürekli olarak İran İslam Cumhuriyetini değiştirme hedefi peşinde olduklarını, ancak İran halkına tokat vuramayacakları gibi bizzat İran halkının onlara tokat atacaklarını söyledi.

Konuşmasında ilk önce şehadet kavramını çok derin ve yüce manası olan bir kavram niteleyen ve şehadet’in Allah Taala ile olan çok karlı bir alışveriş olduğunu bildiren İslam İnkılâbı Rehberi, “Şehadet, “ticaret içerikli” bir nevi ölümdür. Bu alışverişte Allah Taala, zayi olmaya ve yok olmaya mahkûm olan insanın bedenini ebedi mutluluk karşılığında satın almakta ve şehit artık şefaat etme gücüne sahip olduğu üstün bir makama ulaşıyor” dedi.

Kendi yakınlarını kaybetme musibetinde şehit ailelerinin gösterdikleri sabır ve direnişin çok ulvi ve yüce bir değer olduğunu hatırlatan Ayetullah Hamanei, İslam İnkılâbının korunmasındaki asıl faktörün, şehit ailelerinin şehadet, cihad, sabır ve direniş gibi çok değerli kavramlara sahip olması olduğunu ve düşman’ın bu kavram ve değerleri toplumdan silip atmaya çalıştığını ve ne yazık ki bazılarının da bu çerçevede yazılarıyla katkıda bulunduklarını söyledi.

Çok çetin ve amansız düşmanlıklara rağmen İslam nizamının halen devam ettiğini ve baki kaldığını belirten İslam İnkılâbı Rehberi, ABD başkanının sözlerinin yeni bir mesele olmadığını, çünkü İslam nizamının ilk baştan beri muhtelif komplolarla karşı karşıya bulunduğunu, ama şimdiye kadar bu halkın düşmanlarının hiçbir halt edemediklerini söyledi.

Ayetullah Hamanei, “Son 38 yıl içinde İslam nizamını değiştirmek istemediği bir dönem olmuş mudur? Ama her zaman kafanız taşa değmiştir ve bundan böyle de durum aynen böyle olacak zira İran milleti buna izin vermeyecektir. Arbede yaşatmayı planlayan bu yeni siyasetçilere karşılık verilirse daha o zaman akıllarını başlarına toplamaya çalışacaklar” dedi.

Beyaz Saray yetkililerinin henüz yeni ve tecrübesiz olduklarını, bu tecrübesiz kimselerin İran halkı ve yetkililerini henüz tanımadıklarını, tokat’ı yediklerinde hesabın ellerine geleceğini belirten İslam İnkılâbı Rehberi, “Sahip olduğumuz İslam İnkılâbı, baştan beri sulta düzeninin düşmanlığıyla karşılandı. ABD’de yeni iktidara gelen kişinin boş laflarına aldırmayın. 40 yıla yakın bu tür sözlere şahit olduk, ancak hiçbirşey yapamadılar. Büyük bir ağaca dönüşen bu fidanı daha küçücükken yerden sökemediler şimdi ise bunu yapmaya daha güçsüzler” İslam Cumhuriyeti, tüm gücüyle onların karşısında duruyor. Bundan sonra da hep böyle dimdik duracaktır. Bunu dost da düşman da iyi bilmelidir. İran’ın onlara karşı direneceğinin farkına varmalıdırlar ve bunu da unutmamaları lazım ki onlar İran halkına tokat atamazlar, bilakis İran halkı onlara tokat atabilir.

İslam İnkılâbı Rehberi, şehitlerin değerinin toplum içinde bilinmesi gerektiğini belirterek, kutsal türbe şehitlerinin rolüne temasla, “Eğer kutsal türbe şehitleri olmasaydı, bugün fitneci ve Ehlibeyt (as) düşmanları ile bizzat İran şehirleri içinde savaşmamız gerekecekti. Çünkü onların asıl amacı Irak sınırlarından İran topraklarına girmekti, ama engellenerek darmadağın edildiler ve şu anda da Irak ve Suriye’de temelli olarak kökleri kazınmak üzeredir” dedi.

Ayetullah Hamanei, ülke sınırları ve şehirlerinin güvenliğinin, tüm varlıkları ile İran’ı müdafaa eden ve uyuşturucu maddenin ülkeye girmesine engel olan sınır koruyucuları sayesinde olduğunu bildirdi. Ülkeye hizmet etmek sadece su ve ekmeğini temin etmekten ibaret değil, güvenliğin temin edilmesiyle ülke üzerinde minnet borcu elde ediyorlar” dedi.

İslam İnkılâbı Rehberi , “hepimiz şehitlere minnet borcumuz var. Bunun için şehitlerin unutulması veya onların ailelerine karşı hakaret ve itinasız davranılmasına çalışanlar gerçekte ülkeye hıyanet etmekteler” dedi.

 

 

Ehlader Haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler