30 Mart 2020 Pazartesi Saat:
13:48
21-11-2012
  

Hizbullah, Gazze'yi terk etmeyecek.

Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrullah, İran, Suriye ve Hizbullah'ın Gazze'deki direnişi yalnız bırakmayacağını söyledi.

Facebook da Paylaş

 

Lübnan İslami Direnişi Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, Gazze'deki Filistinli hareketlerin sergilediği mücadele ve şartlarına bağlı kalmasının İsrail'i ateşkes arayışını sürüklediğini fakat direnişin ateşkesi kabul etmediğini söyledi.
 
Nasrullah, Aşura etkinlikleri kapsamında bugün akşam düzenlenen Aşura Meclisi'nde yaptığı konuşmasında, İsrail'in Gazze'den füzelerin fırlatıldığı noktaları belirleme ve yok etmede başarısız olduğunu, hava saldırılarına rağmen direnişin füze fırlatmaya, İsrail'in iç noktalarını vurmaya devam ettiğini söyledi.
 
İsrail'in hedeflerini gerçekleştiremediği için her zaman olduğu gibi sivil noktaları hedef aldığını, kadın ve çocukları katlettiğini ifade eden Nasrullah, "İsrail, 2006'da Lübnan'da 2008 yılında da Gazze'de olduğu gibi direnişi tavize zorlamak için sivil noktaları hedef alıyor. Fakat direniş, baskı yapılacak dönemi aştı" dedi.
 
Arap devletlerinin görevinin İsrail'le direniş arasında arabulucu olmak olmadığını belirten Nasrullah, Arap devletlerini Gazze'deki direnişi silahlandırmaya çağırdı. Nasrullah "Arap Devletleri, Kızıl Ay gibi çalışıyor. Kızıl Ay rolü dışında oynanan bir rol yok, siyasi bir irade yok" dedi.
 
Nasrullah, konuşmasına şöyle devam etti: "Bazı Arap devletleri, Gazze'ye ambargo uygulanmasına katkı sağladı. Buna rağmen silahlar, nasıl Gazze'ye ulaştı? Füzeler nasıl Gazze'ye ulaştı? Uçak savar füzeleri Gazze'ye nasıl ulaştı? Kim gönderdi füzeleri? Bu noktada durmamız gerekiyor. Bugün Gazze'nin ayakta durmasını, savaşmasını, Tel Aviv ve Kudüs'e füze fırlatmasını sağlayan kim? 
 
Bu noktada, İran ve Suriye'nin oynadığı rolü tekrardan hatırlatmamız gerekiyor. Araplık ve İslam, Arap devletlerinin Gazze'ye silah göndermesini gerektirir. Sınırları açarak, Gazze'ye füze gönderilmesi gerekiyor. 
 
Bazı Arap devletleri, Suriye'ye silah gönderiyor ama Gazze'ye bir tek kurşun bile göndermiyor. İran, Suriye ve Hizbullah, geçmiş senelerde olduğu gibi Gazze'yi terk etmeyecek, yalnız bırakmayacaktır. Biz, Gazze'ye karşı dini, imani, insani ve ulusal görevimizi yerine getiriyoruz."
 
 
YDH
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler