17 Ekim 2021 Pazar Saat:
00:34
26-03-2018
  

Hizbullah ile Savaşa Hazır Değiliz

Siyonist İsrail Savaş Bakanı Avigdor Lieberman

Facebook da Paylaş

Siyonist İsrail Savaş Bakanı Avigdor Lieberman, Yedioth Ahronoth gazetesinin düzenlediği konferansta konuştu. Gazze Şeridi ve Lübnan sınırındaki cephelerle alakalı değerlendirmelerde bulunan Siyonist Bakan Lieberman, Kuzey cephesi olarak ifade edilen Lübnan sınırında savaşa hazır olmadıklarını belirtti.

Güney Cephesi olarak ifade edilen Gazze  Şeridi’ndeki Siyonist güçlerin  güçlü olduğunu iddia eden Savaş Bakanı Lieberman, Kuzey Cephesinin durumunun ise çok kötü olduğunu belirtti.

Kuzey Cephesinin Hizbullah ile savaşa hazır olmadığına işaret eden Lieberman, Kuzey Cephesinin hazır olması için Kuzey Cepheye ayrılan bütçeye 300 milyon dolar ilave edilmesi gerektiğini söyledi.

Kuzey ve Güney cephelere ayrılan bütçelerde ciddi dengesizliğin olduğunu dile getiren Lieberman, Ordunun Güney Cephesinin bütçesinin Güney Cephesinden 37 kat daha fazla olduğunu söyledi.

Siyonist İsrail’in Kuzey Cephe hattında bulunan bölgeleri korumak için 70 milyon dolar bütçe  tahsis ettiğini ifade eden Lieberman, Güney Cephesine ise 500 milyon dolar tahsis edildiğini belirterek bütçe tahsislerinin dengesizliğini eleştirdi.

Nükleer Anlaşma İptal Edilmelidir

Lieberman konuşmasında; “İsrail, İran’ın nükleer bir güç haline gelmesine müsaade etmemelidir” dedi.

İran ile P5+1 arasında 2015’te yapılan Nükleer Anlaşma’nın iptal edilmesi gerektiğini belirten Lieberman, “Anlaşma’nın iptali için Tahran’a baskının artırılması gerektiğini” savundu.


 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler