26 Ocak 2021 Salı Saat:
10:06
07-07-2012
  

Hizbullah Terörist Bombalama Olaylarını Kınadı

Lübnan İslami Direniş Hareketi (Hizbullah) yayınladıkları bildirgeyle 3 Temmuz tarihinde Kerbela ve Divaniye şehirlerindeki terörist bombalama olaylarını kınadılar.

Facebook da Paylaş

İran Kur'an Haber Ajansı (İKNA), El-Menar haber kanalının aktardığına göre, Hizbullah bu bildirgede Kerbela ve Divanedeki patlamaların Irak vatandaşlarını ve onların geleceğini hedef alarak bu cinayetleri gerçekleştirildiğini açıkladılar.

Hizbullah devamında Irak milletinden sabrederek bu durumdan faydalanmak isteyen ümmetin düşmanlarına fırsat vermemelerini ve düşmanların fitne ve kin tohumları ekerek başarılı olmalarına izin vermemelerini istediler.

Bildirgede,Uluslararası topluluğun tam bir sessizlik içinde olması Irakta günahsız insanların kanının döküşmesi cinayetler zincirinin işlenmesine yol açmaktığı yazmaktadır.

Bu suçun Iraktaki eski işgal güçlerinin umutsuzca fitne tohumları ekmeye çabaladığının göstergesi olduğu belirtilmiştir.

Divane şehrinde pazara park edilen bir kamyona konulan bombanın patlaması sonucu kadın ve çocuklar dahil olmak üzere pek çok Iraklı vatandaşın ölümüne ve yaralanmasına sebep olduğu bildirilmiştir.

Aynı halde 3 temmuz tarihinde aynı zamanda Kerbelanın doğusundaki pazarda bir otomobile konulan bombanın patlaması sonucu en az 16 kişinin öldüğü ve 40 kişinin yaralandığı belirtildi.

İkna haber

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler