14 Temmuz 2020 Salı Saat:
17:22
28-02-2019
  

Hocalı Katliamı Şehitleri Kocaeli'de Anıldı + FOTO

Körfez'de Azerbaycan'da Ermenilerin 26 Şubat 1992'de yaptığı Hocalı katliamının kurbanlarını anmak amacıyla tören düzenlendi.

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

Bundan tam 27 yıl evvel Azerbaycan’ın Hocalı kasabasında Ermeni askerleri 83 çocuk, 106 kadın ve 70'den fazla yaşlı olmak üzere toplam 613 kişiyi katletmişlerdi. Cesetlerin yakıldığı, hamile kadınlar ve çocukların da vahşete maruz kaldığı katliamın yıl dönümde Hocalı Şehitleri Kocaeli'de anıldı.

 

Kocaeli'nin Körfez ilçesinde, Hocalı Soykırımı Anıtı önünde Körfez Belediyesi ve Azerbaycan Spor ve Kültür Derneği tarafından anma programı düzenlendi.
 
Hocalı Katliamını anma programına Ayetullah Seyyid Ali Hamanei'nin Kafkasya Temsilcisi Hüccetu'l İslam ve'l Müslimin Seyyid Aliekber Ocaknecat ve Ehl-i Beyt Alimleri Derneği Başkan Yardımcısı Orhan Öz Hoca iştirak etti.
 
Programda acılarla dolu Hocalı Katliamı'nı anlatan Azerbaycan Spor ve Kültür Derneği Başkanı Turgut Caferoğlu'nun ardından Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran kürsüye gelerek Müslüman toplumunun birlik ve beraberliğinin ne denli zaruri bir konu olduğunu anlattı.
 
Bu anlamlı günün son konuşmacısı ise Ehla-Der Başkan Yardımcısı Orhan Öz Hoca oldu.
 
Kürsüye gelen Orhan Öz, Karabağ'dan Yemen'e, Bahreyn'den Filistin'e tüm soykırım ve zorbalıklara dikkat çekerek İslam Alemine birlik ve Müslümanlar arasında kardeşlik çağrısında bulundu.
 
Hocalı Katliamını anma programı Orhan Öz Hoca'nın yaptığı dua ve anıta güllerin bırakılmasıyla sona erdi.
 
Hocalı Katliamı Anıtı Geçen Sene Açıldı

 

1992 yılında Azerbaycan’ın Karabağ bölgesindeki Hocalı şehrinde gerçekleştirilen katliamda hayatını kaybeden şehitlerin anısına geçen sene Körfez’de önemli bir proje hayata geçirilmişti; Yavuz Sultan Selim Mahallesi’nde Körfez Devlet Hastanesinin hemen yan tarafındaki alanda şehitler için 'Hocalı Katliamı Anıtı' yapılmıştı.

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler