13 Temmuz 2020 Pazartesi Saat:
11:56
26-11-2015
  

Hüseyni Şiarlar Zulmün Korkulu Rüyasıdır!

Ayetullah Necefi Iraklı, Azerbaycanlı ziyaretçiler ve Irak Hollanda Büyükelçisi ile görüştü...

Facebook da Paylaş


Ayetullah Beşir Necefi, Azerbaycanlı ziyaretçiler ile yaptığı görüşmede;

"Allah, 6 Ehlibeyt imamının kutsal türbelerini Irak'ta karar kılarak bize lütuf ve inayette bulunmuş ve insanların bu manevi atmosferden en iyi şekilde yararlanarak kemale doğru ilerlemesine yardımcı olmuştur.

İlim havzaları, dünyayı Ehlibeyt'in ilim hazinlerinden kaynayan saf ve berrak bilgilerle sirab etmeye yardımcı oluyor. Sizlerde ülkenize döndüğünüzde Ehlibeyt mektebinin öğretilerini en güzel ve en doğru şekilde aktarmaya gayret gösterin" ifadelerini kullandı.

Iraklılarla yaptığı görüşmede Erbain yürüyüşüne vurgu yapan Ayetullah Beşir Necefi;

"Erbain şiarlarını ihya etmeye ve Ehlibeyt'in musibetlerine ortak olmaya çalışın. İnanan insanlar, Hz. Hüseyin'in (a.s) ahlak ve sözlerinden ders almalıdır. Hz. Hüseyin'in (a.s) muhabbet, kardeşlik, barış içinde yaşamak gibi İslam'ı değerleri ihaya etmek için canını feda etmesinin felsefesini iyi analiz edin. Hz. Hüseyin'in (a.s) ölümsüz sloganları ve matem meclisleri tarih boyunca zalimlerin korkulu rüyası olmuştur. Hüseyni matem meclisleri, her zaman zalimlerin taç ve tahtını sallamıştır. Çünkü baskıcı ve zorba rejimler, Hz. Hüseyin'in (a.s) kıyamının hakkın batıl karşısında başlattığı bir mücadele olduğunu çok iyi biliyorlar" diye konuştu.

Irak Hollanda Büyükelçisi ile Irak'taki terör gruplarının varlığını ve tehlikesini konuşan Ayetullah Beşir Necefi;


"Irak'a hiç düşünmeden insanların kanını akıtan vahşi ve cani teröristler musallat oldu. Maalesef bazı ülkeler ne İslami değerlere ne de namus kavramına saygısı olmayan bu teröristlere destek veriyor, himaye ediyor. Bütün ülkeler, terör gruplarına karşı tutumlarını ve saflarını açıkça belirtmelidir. Uluslararası toplum, terörle mücadele ciddi ise öncelikle terörizmi destekleyenlerle savaşmalı.

 

Bazı ülkelerin açık bir şekilde terörist grupları desteklediğini herkes biliyor. Avrupa'da yaşanan son terör olayları, terörsitleri destekleyenlere karşı küresel kayıtsızlığın bir sonucudur." dedi.
 

Ehlader HABER

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler