23 Eylül 2020 Çarşamba Saat:
09:59
27-01-2020
  

Hz. Fatıma Ataşehir'de Anıldı + FOTO

İstanbul / Ataşehir / Kayışdağı İmam Hüseyin Camii / Ocak 2020

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

 

25 Ocak Cumartesi günü Ataşehir İmam Hüseyin Camii'nde Hz. Fatıma'nın şehadeti münasebetiyle matem programı düzenlendi.
 
Kerbelaî Ahmet Ayrım'ın sunuculuğunu yaptığı matem programı Ehl-i Beyt alimi Üstat Mikail Gürel'in okuduğu Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.
 
Katılımcılara hoş geldin konuşması yapan Üstat Mehdi Aksu, selamlama konuşmasından sonra sözü Ayetullah Seyyid Hüseynî Sistanî'nin bürosuna bağlı Türkiye Alulbeyt Kurumu Genel Başkanı Üstat Rahmi Onurşan'a bıraktı. Üstat Onurşan Hz. Fatıma'nın inkilabi yönüne değindi ve öte yandan Hz. Zehra'nın tüm üstünlüklerine rağmen ümmetçe nasıl mazlum bırakıldığına vurguda bulundu.
 
Sonrasında kürsüye davet edilen Ehlader Genel Başkan Yardımcısı Üstat Orhan Öz Hz. Fatıma hakkında nazil olan ayetlerden bazılarını farklı yönlerden ele alarak Hz. Fatıma'nın ibadet, ahlak, toplum, aile, evlat terbiyesi vb. konularına işarette bulundu.
 
Daha sonra kürsüye davet edilen Esenyurt Allah-u Ekber Camii alimi Üstat Yakup Yaşlak da Hz. Fatıma'nın (s.a) tanınmasının mümkün olmadığını, bizler gibi karanlıkların mutlak nuru anlatmaktan aciz olduklarına vurgu yaptı. Ardından Hz. Fatıma'nın genelde bilinmeyen, konuşulmayan, duyulmayan yönlerini Kur'an ayetleri ve hadisler ışığında delilleri ile açıkladı.
 
Sonrasında ise Seyyid Zekeriya Erdem kürsüye davet olunarak, o hazrete yapılan zulümlerden, Hz. Peygamberden sonra Hz. Fatıma'nın musibetlerinden, gözyaşlarından ve şehit edilmesinden söz etti.
 
Daha sonra kürsüye davet olunan Üstat Cevat Gök de konuşmasında kadri meçhul, kabri meçhul sözleriyle Hz. Zehra'nın mazlumluklarından birkaç musibet anlatarak katılımcılara duygulu anlar yaşattı.
 
Matem programının son konuşmacısı ise Gülsuyu Hz. Fatıma Camii alimi Üstat Ali Ekber Yurtseven idi. Hz. Fatıma'nın mazlumiyetini konu alan konuşmasından sonra okuduğu mersiyeler, sinezenler ve Ferec Duası ile matem programı son buldu.
 
Program sonrası cami cemaati tarafından Hz. Fatıma adına ihsan yemeği verildi.
 
 
 
Ehlader HABER
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler