25 Ekim 2020 Pazar Saat:
12:19
21-01-2019
  

Hz. Fatıma İstanbul'da Anıldı + FOTO

Şehadetinin 1387. yılında Türkiye'nin birçok yerinde gözyaşları ile anılan Allah Resulü'nün ciğerparesi, güzellikler anası Hz. Fatıma (sa) Zeytinburnu İmam Cafer Sadık Camii’nde anıldı.

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

Zeytinburnu İmam Cafer Sadık Camii’nde dün (Pazar) öğle namazına müteakip matem programı yapıldı.

 

Sunuculuğunun İmam Cafer Sadık Camii hocası Şeyh Oğuz Uçum'un yaptığı matem programı Seyyid Kamil Sutay'ın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

 

Kur'an tilavetinden sonra kürsüye davet edilen Ehl-i Beyt Alimleri Derneği Başkanı Sayın Kadir Akaras günün anlam ve önemine dair doyurucu bir konuşma yaptı.

 

Akaras, Hz. Fatıma'nın (sa) hayatına dair birçok gizli kalmışlığın olduğunu ama buna rağmen Fatıma ile tarihin birçok gizli kalmış kapılarını açabildiklerini söyledi. Ehlader Başkanı Kadir Akaras şunları söyledi:

 

"Babası peygamber, eşi imam, iki evladı imam ve kızı gerçek bir kahraman olan cennet kadınları efendisi Hz. Fatıma (sa) biz Ehl-i Beyt taraftarları için paha biçilmez bir hazinedir. Tarih Fatıma gibi bir şahsiyeti bugüne değin ne görmüş ne de görecektir. İşte bu mukaddes hanımın kısacık yaşantısı dahi Ehl-i Beyt'in hakkaniyetini ortaya seren en büyük delil ve üzeri örtülü kapıları kolayca açan bir anahtardır..."

 

Hz. Fatıma'yı anma programı daha sonra Ehl-i Beyt alimlerimizden Şeyh Ejder Bulut'un okuduğu ziyaretname ve mersiyelerin ardından verilen ihsan yemeği ile son buldu.

 

Ehlader HABER 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler