28 Ocak 2021 Perşembe Saat:
17:01
10-01-2020
  

Hz. Fatıma (sa) Berlin’de Anıldı + FOTO

Eyyam-i Fatime ve Şehitleri Anma Merasimi / İmam Rıza (as) İslam Merkezi / Berlin

Facebook da Paylaş

 

 

Birkaç günüdür Almanya’nın başkenti Berlin’de bulunan İmam Rıza (as) İslam Merkezi aleyhinde hem sosyal medyada hem de gazetelerde bir takım Siyonist ve İranlı münafıkların aleyhte haber yaparak yasaklanması için uğraştıkları “Eyyam-i Fatime ve Şehitleri Anma Merasimi” adlı toplantı herşeye rağmen dün akşam Ehl-i Beyt dostlarının yoğun katılımıyla İmam Rıza (as) İslam Merkezi’nde yapıldı.

 

Hz. Fatıma’nın (sa) şehadeti sebebiyle okunan ziyaretnamenin ardından değerli Ehl-i Beyt alimimiz Hüccetu'l İslam Sebahaddin Türkyılmaz’ın yapılan tüm baskılara ve tehditlere rağmen bu akşam bu toplantıya katılanları takdir ve teşekkür ettiğini bildirmesiyle merasim başlamış oldu.

 

Merkezin değerli alimlerinden ve aynı zamanda Ehlader yönetim kurulu üyelerinden olan Hüccetu'l İslam Tevekkül Erol Hoca da; Hz. Zehra’nın (sa) ve şehadetin Ehl-i Beyt Mektebi’nde ne denli önemli bir konu olduğuna değinerek, Hz. Fatıma'nın (sa) velayet yolunun ilk koruycusu ve ilk şehidi olduğunu ve şehadetin nasıl bir yüce değer olarak İslam dininde kabul gördüğünü dile getirdikten sonra Siyonistler tarafından şehit edilenlerin makamlarının yüceliğini Kur’an ayetleri ışığında beyan etti.

 

Eyyam-i Fatime ve Şehitleri Anma Merasimi okunan mersiyeler ve sinezenlerden sonra verilen ihsan yemeği ile son buldu.

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler