24 Mayıs 2019 Cuma Saat:
08:55
28-05-2018
  

Hz. Hatice (s.a) Berlin’de Anıldı + FOTO

Almanya'da Hz. Hatice Validemizi Anma Programı Düzenlendi

Facebook da Paylaş

 

 

 

Her yıl “Dünya Alulbeyt Kurumları” tarafından düzenlenen “Hz. Hatice Validemizi Anma” programları bu yıl da Ehl-i Beyt dostlarının yoğun katılımıyla dünyanın dört bir köşesinde yapıldı.

 

Berlin İmam Cafer-i Sadık Camii’nde yapılan anma programı ve iftar yemeğinde konuşan Alulbeyt Almanya Müdürü Hüccetu’l İslam Kerim Uçar Hoca, Hz. Hatice’nin İslam tarihindeki eşsiz yeri hakkında bilgi verdi.

 

Ehl-i Beyt'in annesi olması hasebiyle Hz. Hatice validemizin tarih boyunca unutturulmaya çalışıldığını belirten Kerim hoca, Ehl-i Beyt İmamlarının ve Ehl-i Beyt taraftarlarının da bunun karşısında bu eşsiz hanımefendiyi andığını, onun büyük fedakarlıklarını Müslümanlara anlattığını söyledi.

 

Peygamberimize ilk iman getiren Hz. Hatice'nin malını, servetini Resulullah’ın hizmetine bırakmakla kalmadığını aynı zamanda İslam dininin bekası ve yüceliği için mücadele ettiğini ve bu yolda da canını verdiğini belirtti.

 

İmam Cafer-i Sadık Camisi Cemaati olarak her yıl Ehl-i Beyt'in bu aziz annesini andıklarını belirten Alulbeyt Almanya müdürü, halka teşekkür etti.

 

Konuşmanın ardından Hz. Hatice adına iftar sofrası açılarak dualar edildi.

 

 

 

 

 

http://www.tr.shafaqna.com

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler