17 Aralık 2018 Pazartesi Saat:
19:21
28-09-2017
  

Hz. Resul-i Ekrem Cami'nden Matem Kareleri

Hz. Resul-i Ekrem Cami'nden Matem Kareleri

Facebook da Paylaş
 
İkitelli Hz. Resul-i Ekrem Cami'nde Kerbela'da şehitlerini anmak için düzenlenen matem programı, kılınan akşam namazının ardından başladı.
 
Konuşmasında  Hz. Hüseyin'in (a.s) makamına değinen cami hocası Seyit Yakup Erdoğdu;
 
"Eğer Hz. Hüseyin, Yezit'e biat etmiş olsaydu bugün hak ve batılı ayırt edecek bir kıstas olmayabilirdi. Zira Hz. Hüseyin'in (a.s) Yezit'e biat etmesi, Yezit başta olmak üzere Emevi hanedanını meşrulaştırması anlamına gelirdi. Bu ise Vahiy Evi'nde büyüyen ve hakkında Tathir Ayeti nazil olan birisi için tasavvur edilemez bir şeydir." ifadelerini kullandı.
 
Konuşmasının devamında Peygamber'in (s.a.a) vefatından sonra Müslümanların dinden ne kadar uzaklaştığının altını çizen Erdoğdu hoca;
 
"Aşura gününün akşamı kadın ve çocuklardan oluşan esirler kervanı Yezit'in sarayına doğru yola çıktı. Mola verilen menzillerin birinde Hz. Hüseyin'in mübarek başının takılı olduğu mızrağı taşıyan adam, namaz kılmak için mızrağı başka birine teslim etti. Olayın vehametine bakar mısınız; mızrak ucunda Peygamber'in torununun başını taşıyacaksın sonra da kalkıp namaz kılacaksın." dedi.
 
Program, okunan mersiye ve sinezenilerin edilen dualarla son buldu.
 
Programın videosunu izlemek için linke tıklayabilirsiniz.
 
 
Ehlader HABER
 
 
 
 
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler