25 Ekim 2020 Pazar Saat:
16:10
29-12-2017
  

Iğdır Ehl-i Beyt Âlimler Birliğine Tebrik

Iğdır Ehl-i Beyt Âlimler Birliği’ne çalışmalarında başarılar dileriz.

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

Ehl-i Beyt Mektebi'nin ülkemizdeki önemli merkezlerinden biri olan Iğdır’ımız; yüzyıllardır halkıyla, âlimiyle dini inançlarımızın ve mektebi değerlerimizin korunmasında, yayılmasında, savunulmasında her zaman eşsiz bir konuma sahip olmuştur.

 

Hamdolsun ki Iğdırlı âlimlerimiz, bu çalışmalarını daha sistemli hale getirmek hem toplumumuza ve hem de mektebimize çok daha iyi hizmetlerde bulunmak için “Iğdır Ehlibeyt Âlimler Birliği”ni kurmuş ve kurulduğu ilk günden itibaren önemli çalışmalara imza atmıştır.

 

Düzenlediği Aşura merasimleri ile Hüseyni davaya hizmet ettiği gibi, ülkemiz üzerinde oynan hain planlar karşında halkımızı yönlendirmede ne kadar etkili olduğunu da kanıtlamıştır.

 

Geçtiğimiz günlerde yapılan seçimle, üye âlimlerimiz tarafından yeni yönetim belirlenmiştir.

 

Ehlibeyt Alimleri Derneği (EHLADER) olarak, geçmiş yönetime yapmış olduğu güzel çalışmalardan dolayı teşekkürlerimizi sunar ve yeni yönetim kuruluna seçilen çok değerli alimlerimiz:

 

1. Hüccet’ül İslam Veli Beder

 

2. Hüccet’ül İslam Kazım Şıktaş

 

3. Hüccet’ül İslam Musa Ada

 

4. Hüccet’ül İslam Bayram Turan

 

5. Hüccet’ül İslam Bayram Bayat

 

Hocalarımıza tebriklerimizi arz ederiz.

 

Birçok platformda açıkladığımız gibi; Ehlader için en önemli amaçların başında âlimlerimizle, toplumumuzla tam bir birlikteliği sağlamak ve her alanda karşılıklı dayanışma içerisinde olmaktır. Bizler âlimlerimizle ve camiamızla el ele ve gönül birliğiyle çok iyi yerlere geleceğimize inanıyoruz.

 

Tekrar Iğdır Ehl-i Beyt Âlimler Birliği’ne çalışmalarında başarılar diler, Ehlader’in de her zaman çalışmalarında destek olacağını ilan ederiz.

 

Ehlibeyt Alimleri Derneği

İstanbul 

29.12.2017

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler