17 Ocak 2021 Pazar Saat:
02:04
26-04-2019
  

Iğdır Ehlibeyt Alimleri Derneği'nden Basın Açıklaması + FOTO

KAHROLSUN ZALİMLER, YAŞASIN GÖZLERİ UFUKTA KURTULUŞU BEKLEYEN MAZLUMLAR.

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

Suudi Arabistan'da şehit edilen 37 kişi için bir araya toplan Iğdır Ehlibeyt Alimleri Derneği yaşanan elim verici olay nedeniyle bir basın açıklaması yaptı.

 

Iğdır Ehlibeyt Alimleri Derneği Başkanı Şeyh Veli Beder'in açılış konuşmasından sonra mikrofana gelen Ehl-i Beyt Alimi Celal Yanık açıklamasında şunları şöyledi:

 

Basınımızın saygıdeğer mensupları!

 

Üzeri örtülmek istenen bir takım gerçeklerden, kamuoyu ancak sizin vasıtanızla haberdar olabiliyor.

 

Zulme dur demek için sizin o değerli kalemleriniz çok çok gereklidir.

 

Globalleşen dünyamızda ne yazık ki zalimlerin hepsinin aynı safta birlikte durduklarına tanıklık ediyoruz. Alkışları da beraberdir, düşmanlıkları da beraber. Mazlumlara adeta nefes alacak bir alan dahi bırakmama konusunda hem fikirler. Baş zalim ne diyorsa, diğer zalimler hemen ara vermeden onun sözünü onaylıyor. Bu zulüm dünyamızı bir kanser tümörü gibi sarıp sarmalamıştır. Öyle ki, mazlumların bir araya gelip birlikte gözyaşı dökmelerine bile fırsat kalmıyor.

 

Bugün binlerce kilometre öteden gelip şu bahtı kara Ortadoğu bölgesine çöreklenmiş olan zalim ABD, bütün dünyayı olduğu gibi şu İslam ümmetinin coğrafyasını da istediği gibi şekillendirmek istemektedir.

 

Ne yazık ki kendisine kucak açan bir takım bölge ülkeleri, bu zulme sadece çanak tutmakla kalmayıp o zulme bizzat ortak olmaktalar. Kendilerini dünyanın demokrasi havarisi ve beşiği sananlar ise, en büyük antidemokratik işlerin altına yine kendileri imza atmaktalar. Güttükleri Firavunvari siyasetleriyle onların istekleri ile tıpa tıp örtüşen sözde İslami anlayışları kucaklamakta, diğerlerini ise dışlamaktalar.

 

Evrensel olan “zulüm ve mazlumiyet”, “zalim ve mazum” kavramları, diller ve kimlikler değişik olsa da herkes tarafından aynı şekilde anlaşılmaktadır. Yani bu kavramlara kimse yabancı değildirdir. Zulüm, o menfur yüzünü bazen Venezuella’da, bazen Yemen’de, bazen Karabağ’da, bazen Filistin’de, bazen Doğu Türkistan (Uygur)’da, bazen Myanmar’da, Suriye’de, Irak’ta, Afganistan’da göstermektedir.

 

Ve şimdi de Al-i Suud’un zulüm ve istibdadı altında ezilen, bizzat vahyin eşiği olan o kutsal beldelerde, 37 Suud vatandaşı Müslüman’a daha birkaç gün önce başları kesilerek idam edilmişlerdir.

 

Al-i Suud, bu cinayeti örtbas etmek için en kolay yola başvurmuş ve onları “terörist” diye adlandırmıştır. Hâlbuki, bu mazlum 37 kişinin terörle ve terörizm ile uzaktan yakından alakaları olmadığı gibi Suud zulmünü protesto etmekten başka bir suçu olmadığı da herkesçe bilinmektedir.

 

Bu zulüm karşısında gıkı çıkmayanlar demokrasiden nasıl söz edebilir? İki yüzlü batılıların ABD, İsrail ve Suud hanedanının takındıkları hasmane tavırlardan dolayı hepsini lanet, nefret ve şiddetle kınıyoruz. 

 

KAHROLSUN ZALİMLER, YAŞASIN GÖZLERİ UFUKTA KURTULUŞU BEKLEYEN MAZLUMLAR.

 

YARABBİM SAHİBİMİZİ TEZ ULAŞTIR. DÜNYA ARTIK BU ZALİMLERDEN USANMIŞTIR.

 

 

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler