06 Temmuz 2022 Çarşamba Saat:
19:46
05-01-2020
  

Iğdır Kasım Süleymanî İçin Sokaklardaydı + FOTO

Şeytan Amerika tarafından şehit edilen Kasım Süleymanî ve Ebu Mehdi el-Mühendis için Iğdır’da protesto gösterisi yapıldı.

Facebook da Paylaş

 

 

Sahibu’z-Zaman Camii’nde bir araya gelen müminler Kasım Süleymanî'yi anma programın ardından protesto gösterilerini sokaklara taşıdı. Sinelerin dövüldüğü, ‘Kahrolsun Amerika!’ sloganlarının atıldığı gösteride Amerika ve İsrail bayrakları yakıldı.

 

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan Iğdır Sahibu’z-Zaman Camii’ndeki itiraz programı okunan şiir ve sinevizyon slayt gösterisi ile devam etti.

 

Katılımın oldukça yoğun olduğu programda Iğdır Ehl-i Beyt Âlimleri Derneği Başkanı değerli âlimimiz Veli Beder, Hacı Kasım Süleymanî’nin şehadeti ile ilgili Amerika ve Siyonist Rejim’den ziyade, Müslüman olduğunu iddia eden kişilerin Amerika ve İsrail ile aynı dili konuşmalarının canımızı acıttığını söyledi.

 

Iğdır Sahibu’z-Zaman Camii imamı değerli Ehl-i Beyt âlimimiz Cafer Yücel de, İmam Ali’nin Malik Eşter’in şehadetinden sonraki duygularını, İmam Hüseyin’in de Hz. Ebu’l Fazl Abbas’ın şehadetinden sonraki sözlerine vurgu yaparak; Kasım Süleymanî’nin şehadetinde de aynı duyguların yaşandığına dikkat çekti. Konuşmalar sık sık ‘Kahrolsun Amerika!, Kahrolsun İsrail!, Heyhat Minne’z-Zille’ sloganları ile kesildi.

 

Camideki programın ardından dışarı çıkan kalabalık sine vurup, mersiyeler okuyarak yaşanan bu üzücü olaya tepkilerini gösterdiler. Amerika ve İsrail bayraklarının yakıldığı itiraz gösterisi okunan dualar ile son buldu. Öte yandan Sahibu'z-Zaman Camii dışına asılan Komutan Kasım Süleymanî'nin dev posteri dikkatlerden kaçmadı.

 

Ehlader HABER 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler