11 Aralık 2018 Salı Saat:
20:20
18-10-2016
  

İlk Üç Halife'ye Hakaret Dolu Sözler Yazın!

El-Bağdadi, şehri terk ederken yapılması gereken görevleri anlatan bir bildiri sundu...

Facebook da Paylaş

 

Üç cephede eşzamanlı olarak başlatılan Musul operasyonunda köşeye sıkışan ve şehri terk etmeye başlayan DAEŞ terör örgütü giderken sinsi planlarını da geride bırakmayı umuyor. DAEŞ terör örgütü liderleri kendi militanlarına, şehri terk ederken yapmaları gereken görevleri anlatan bir bildiri sundu.

 

Sekiz maddeden oluşan bu bildiri içersinde; Park, okul, hastane ve diğer merkezi noktalarda bulunan duvarlara ilk üç Halife aleyhine hakaret içerikli sözlerin yazılması istenirken; şehir içi stratejik bölgelerin özellikle askeri alanların imha edilmesi ve sivil halkında evlerinde zorla tutulması da var.

 

DAEŞ'in bu sinsi planı şehre hakim olmasına ramak kalan Şii Milislerin Musul'a girdikleri gibi "Şiiler, Peygamber Ashabına hakaret ediyorlar!" süsü vermeye çalışmaktadır.

 

Öte yandan Musul operasyonunda Irak Ordusu ve Peşmerge'nin ilerleyişi bugün sabah saatlerinde de devam etti. Koalisyon güçlerinin havadan desteğiyle yürütülen operasyonlarda bazı bölgelerde sokak çatışmaları yaşandığı haberleri de gelmekte.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler