20 Ekim 2020 Salı Saat:
03:27
25-03-2019
  

İmam Cafer-i Sadık Camii'nde Nevruz Kutlaması

Hz. Ali'nin (a.s) mübarek viladeti ve Nevruz Bayramı münasebetiyle Zeytinburnu İmam Cafer-i Sadık (a.s) Camii'nde kutlama programı düzenlendi

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

İstanbul Zeytinburnu İmam Cafer-i Sadık (a.s) Camii'nde Müminlerin Emiri Hz. Ali'nin (a.s) mübarek viladeti ve Nevruz Bayramı münasebetiyle kutlama programı düzenlendi.

 

Biz de Ehl-i Beyt Alimleri Derneği olarak Hz.Ali'nin (a.s) mübarek viladeti ve Nevruz Bayramı münasebetiyle Zeytinburnu İmam Cafer-i Sadık (a.s) Camii'nde düzenlenen programa katıldık.

 

Dünya Ehl-i Beyt Kurultayı Genel Sekreteri Ayetullah Muhammed Hasan Ahteri: “İmamlarımızı tanımak için mücadele edelim ve bunu iyi okumasını bilelim" dedi.

 

Kutlama programına Mehdi Nusreti'nin o güzel sesiyle okunan Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlandı. Değerli Ehl-i Beyt alimimiz ve Zeytinburnu İmam Cafer-i Sadık (a.s) Camii İmamı olan Oğuz Uçum Hocanın açılış ve selamla konuşmasının ardından kürsüye davet edilen Dünya Ehl-i Beyt Kurultayı Genel Sekreteri Ayetullah Hasan Ahteri ise konuşmasında ayrıştırıcı ve ötekileştirici bir din olmayan İslam'ın özünü Hz. Peygamber'in (saa) ve Ehl-i Beyt İmamlarının (as) hayatlarından okumak gerektiğine vurgu yaptı. 

 

Ayetullah Ahteri önce Mübahale ayetiyle Hz. Ali'nin ismet ve masumiyet makamını anlattıktan sonra İmam Ali'nin devlet yönetme sisteminde adaletin ne denli önemli olduğu konusuna değinerek şöyle dedi:

 

"Ali Hükümeti, adalet temelleri üzerine kurulu bir sistemdi. Bu adalet tamamiyle Hz. Muhammed'den (saa) öğrenilmiş İlahi bir adalet idi. İşte bu nedenle İslam tarihi Ali Hükümeti döneminde en buhranlı günlerini geçirdi. İlahi Adaleti savunanlar ile Dünyevi Adaleti kendisine şiar edinenler arasında cereyan eden çekişmelerde kazanan yine İlahi Adalet taraftarları olmuştu. Eğer o dönemde Müminlerin Emiri İmam Ali'nin öngördüğü ve uygulamaya çabaladığı İlahi Adalet doktrini tam manasıyla hayata geçirilmiş ve muhalifler de bu sisteme ayak uydurmuş olsalardı şu anda Semavi bir din olan İslam; gerçek manasıyla bizlerin hayatlarında yer edinecekti."

 

Ehlader Genel Başkanı Kadir Akaras'ın da iştirak ettiği kutlama programı daha sonra Nevruz Kutlamaları ve ihsan yemeği verilmesinin ardından son buldu.

 

Ehlader HABER

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler