08 Ağustos 2020 Cumartesi Saat:
20:44
07-10-2015
  

İmam Humeyni Gibi Yöneticiye Muhtacız

Bazıları, güç ve iktidarın müfsit olduğuna inanmaktadır...

Facebook da Paylaş
 

İhvan-ı Müslimin cemaatinden ayrılan Mısır'ın dini ve siyasi simalarından Kemal el-Helbavi, Necef'te düzenlenen 'El-Gadir Medya Festivali'nde yaptığı konuşmada 'Bazılarının iddia ettiği gibi Tagrib Kurumu'nun projeleri çökmedi. Bunun en bariz delili, benim şu an Necef'te Şia kardeşlerimin arasında bulunmam ve onlarla sohbet ediyor olmamdır' dedi.

El-Helbavi sözlerine şöyle devam etti;

"Her ne kadar İsrail ve Batılı ülkeler, Müslümanlar arasında ihtilaf yaratmaya çalışsa da biz, mezhepler arası yakınlaşmadan yanayız. Çünkü Allah, Müslümanları tek ümmet olarak görmek istemiş ve öyle hitap etmiştir.

Bizler İslami kurum ve teşkilatlar arasında hayata geçirilecek ortak proje ve düşüncelere muhtacız. Bu nedenle, Batılı STK'ların projelerine karşı uyanık olmakla birlikte ülke içinde ve yurt dışında İslami kurum ve teşkilatların bağını güçlendirmek gerekir.

Müslümanlar, IŞİD gibi aşırıcı grupların ve Yasir el-Habib gibi aşırıcı düşünceye sahip olanların önünü almak için Şia ve Ehlisünnet arasında özellikle de Ehlisünnet dünyasında itidal düşüncesinin hâkim olması için daha çok çaba harcamalıdır.

Bazıları, güç ve iktidarın müfsit olduğuna inanmaktadır. Bu düşünce belki bir yere kadar doğru olabilir ama hükümet, her zaman pak ve temiz insanlara muhtaçtır. Ben her zaman İhvan-ı Müslimin gençliğine İslam Devrimi'nin kurucu olan İmam Humeyni gibi isimlere ihtiyacımız olduğunu söylüyorum. İnsanları doğrulara hidayet eden, sade bir evde yaşan, sokakta halkın arasına karışan, insanların seçim ve görüşlerine saygı duyan yöneticilere ihtiyacımız var."

Ehlader HABER

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler