12 Ağustos 2020 Çarşamba Saat:
02:59
30-05-2016
  

İmam Muhammed Mehdi (a.f) Camisi İbadete Açıldı.

İmam Muhammed Mehdi(a.f) Adıyla müzeyyen Tuzla şifa mahallesi camii ibadete açılmıştır.

Facebook da Paylaş

Tuzla'nın Şifa mahallesinde Ehlibeyt dostları İmam Muhammed Mehdi (a.f) Camisinin açılışını yaptılar. Açılışa Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Ehlader Genel başkanı Kadir Akaras, Ehlader Onursal Başkanı Hasan Kanaatlı, Ehlader Yön. Kur. Üyesi Orhan Öz, Cabir Yön. Kur. Üyesi Mehdi Aksu ve birçok Ehlibeyt alimi katıldılar.

 

Açılış programı Şeyh Mikail Gürel'in Kuran tilaveti ile başladı. Kuran tilavetinin ardından İmam Mehdi (a.f) Camii Hocası Şeyh Salih Güzeloğlu açılış ve selamlama konuşmasını yaptı. Şeyh Salih konuşmasında; Bu caminin yapımında emeği geçen tüm müslüman kardeşlerime ve özelde Belediye Başkanı Sayın Dr. Şadi Yazıcı'ya ve Şeyh Orhan Öz'e ve aynı zamanda resmi bir kurum olarak bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan Ehlibeyt Alimleri derneğine özel teşekkürlerimi sunuyorum. Rabbim hepinizden razı olsun.

 

Şeyh Salihin konuşmasından sonra Ehlader onursal başkanı Hasan Kanaatlı, Ehlader Genel Başkanı Kadir Akaras, Hz Fatıma Zehra Camii Hocası Aliekber Yurtseven, İmam Hüseyin Camii Hocası Mehdi aksu kısa birer konuşma yaptılar. Konuşmalardan sonra katılımcılara teşekkür plaketleri sunuldu. Açılış programı Şeyh Cevat Adıgüzel hocanın dualarıyla son buldu.

 

Ehlader Haber

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler