09 Mayıs 2021 Pazar Saat:
04:53
14-07-2020
  

İmam Rıza'nın (a.s) Şehadeti

İmam Ali bin Musa bin Rıza'nın şehadet yıl dönümü.

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

 

Bugün İmam Ali ibn-i Musa ibn-i Rıza'nın şehadet yıldönümü.

 

Bereketli yaşamı boyunca velayet bayraktarı olan o sevgi dolu İmamımız (as), hikmet ve marifet kapılarını halka açarak, felaha ulaşmak için onlara seçkin bir yol gösterdi. Bu değerli İmam'ın şahadeti nedeni ile tüm Ehl-i Beyt âşıklarına ve yolunu izleyenlere başsağlığı diliyoruz.

 

Bugün kutsal Meşhed kenti ve İmam Rıza'nın (a.s) o mübarek türbesi matem içinde lakin aynı İmam'ın lakabı gibi türbe garip ve yalnız.

 

Siyahlara bürünen matem grupları taşıdıkları siyah bayraklarla her yıl İmam'ın mutahhar türbesine giderek ağıtlar yakardı ama bu sene Covid-19 salgını nedeniyle maalesef bunu yapamıyorlar. Belki de yüceler yücesi olan Allah bizlere elimizdekilerin kıymetini bilmemiz gerektiğini anlatmak istiyor.

 

Buna rağmen yine de kubbedeki güvercinlerin kanat sesleri gök kubbede yankılanıyor ve güneş tüm ihtişamıyla parlayıp yine yerini geceye bırakıyor. Ehl-i Beyt'in 8. İmamının türbesi bir inci gibi parlıyor ve ‘Rauf' olarak bilinen İmam, misafirlerini bu sefer dışarıda ağırlayıp, onlara huzur veriyor.

 

Bugün İmam Rıza'nın (as) türbesinde başka bir hava esiyor. Bugün o Hazretin şehadet yıl dönümü...

 

Allah Teala onların şefaatini, rahmet ve bereketlerini üzerimizden eksik etmesin.

 

Başımız sağolsun!

 

 

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler