21 Ekim 2018 Pazar Saat:
07:45
20-07-2017
  

İmam Sadık'ın (a.s) Şahadet Programı...

İmam Sadık'ın (a.s) Şahadeti Ehlibeyt Mescidinde anıldı.

Facebook da Paylaş

 

 

Ehl-i Beyt İmamlarının 6. yıldızı İmam Cafer Sadık'ın (a.s) şahadeti münasebeti ile Çamlıkahve Ehl-i Beyt Mescidinde 19.07.2017 Çarşamba günü Akşam namazına müteakiben merasim düzenlendi.

 

Yapılan programa İran İslam Cumhuriyeti'nden Üstat Sutude, Ehlibeyt Meddahı Keyvan İftiharı ve birçok Ehlibeyt alimi katıldı.

 

Merasimde açılış konuşmasını Ehlibeyt Mescidi imamı Şeyh Ali Turan yaptı. Daha sonra Üstat Sutude konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edildi. Üstat Sutude, İmam Sadık'ın (a.s) hayatından kesitler sunarken şu noktalara değindi:

 

'Hiç kuşkusuz tüm insanlar Allah'a doğru gitmektedir. Zira Allah insanlardan kendisine kulluk etmelerini emretmiştir. Fakat dikkat edilmesi gereken nokta Allah'a ulaşma noktasında izlenecek yolun Allah'ın kendi buyurmuş olduğu yol olmasıdır. Bu konuda da en doğru yol Allah Resulünün yolu olup, Ehlibeyt imamlarını takip etmek olacaktır. Bugün Ehlibeyt imamlarının altıncısı olan İmam Sadık'ın (a.s) şahadeti münasebeti ile buraya toplanmış bulunmaktayız. Eğer bizler imamlarımızı hakkı ile tanımış olur isek aslında Allah'a nasıl bir kul olduğumuzu öğrenmiş olacağız.'

 

Üstat Sutude'nin konuşmasından sonra Ehlibeyt meddahi Keyvan İftihari mersiyeleri ile Ehlibeyt aşıklarını hüzünlendirdi. Merasim sonunda yemek ikram edildi.

 

Ehlader Haber

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler