22 Ağustos 2019 Perşembe Saat:
21:37
15-03-2018
  

İngiliz Şiası ile Amerikan Sünnisi Tehlikesi

Sur Uleması topluluğu başkanı Şeyh Ali Yasin

Facebook da Paylaş


Lübnan Sur üleması topluluğu, Yaser el-Habib'in bir İngiliz uşağı olduğunu hatırlatarak, "İngiliz Şiası" ile "Amerikan Sünnisi" tehlikesinin dış düşmandan çok daha fazla olduğunu bildirdi.

Kendilerini Şirazi fırkası mensubu niteleyen bir grub  geçtiğimiz 9 Mart tarihinde İran'ın Londra büyük elçiliğine saldırmış ve elçiliğin dış cephesinde bazı hasarlara sebep olmuşlardı. İngiliz Şiası olarak da isimlenen Şirazi fırkası Sadık Şirazi adında bir kişi tarafından yönlendirilmekte. Bu fırka aynı zamanda Ehli sünnet mezhebi değerlerine yönelik de ağır kışktırtıcı saldırılarda bulunmaktadır.

Sur Uleması topluluğu başkanı Şeyh Ali Yasin, sapık ekoller ve bazı kişiler tarafından izlenen tutumların İslam düşmanlarının hedefleri istikametinde olduğunu, bu sapık grupların gerçekte Amerika ve siyonist İsrail rejiminin bölgedeki planlarına hizmet ettiklerini söyledi.

Şeyh Ali Yasin, Amerikancı İslam'ın yandaşlarının, dikkatleri siyonist-Suudi tekfiriler tehlikesinden saptırarak İslam alemi içinde bir mezhep kavgası yaratmaya çalıştıklarını söyledi.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler