13 Temmuz 2020 Pazartesi Saat:
10:56
04-06-2016
  

İngiliz Şiiliği Ortadan Kaldırılmalıdır

Tebriz Cuma İmamı ve Doğu Azerbaycan Eyaleti'nin Veliyyi Fakih temsilcisi Ayetullah Mücteba Şebusteri

Facebook da Paylaş

Ayetullah Mücteba Şebusteri: Biz şu ana kadar Londra Şiiliği hakkında sukut ettik, aleni bir şekilde Şia’yı hedef alan eylem ve söylemlerinden dolayı ve kendini Merce-i Taklid olarak tanıtan Sadık şirazi akımını ifşa etmeyi vazife biliyoruz.


Tebriz Cuma İmamı ve Doğu Azerbaycan Eyaleti'nin Veliyyi Fakih temsilcisi, Ayetullah Mücteba Şebusteri, Doğu Azerbaycan Eyaleti'nin imamları ile yaptığı toplantıda bir konuşma yaptı. Konuşmasında Al-i İmran süresinin son ayetlerine dikkati çekerek; ‘Allah'u Teâla bu ayetlerde Müslümanlar için üç destur nazil buyurmuşlardır. Birincisi: Bireysel müsibet ve itaatte sabır etmek, ikincisi: Toplumsal sabır ve üçüncüsü: Dinin öncülerini korumak. Dinin öncülerini korumaktan maksat, İslam’ı ve İslam toplumunun akide ve tefekkürünü savunmak için en ön saflarda yer almaktır. Özelikle de günümüzde, düşmanın, Müslüman gençliğimizin ilerleyişini durdurmak ve onları münharif etmek için, kültürel saldırının yanı sıra şüphecilik zehrini saçmaktadır.
Alimlerimiz, özellikle üniversitelerde, gençliğimizle haşr ve neşir olmalıdırlar. Gençlerimizin basiretinin açılması ve şüphelerinin giderilmesi için gayret sarfetmelidirler. Düşman son zamanlarda tüm araç ve imkânlarını İslam’a karşı kullanarak, islamofobi yaratma peşindedir.’


Ayetullah Mücteba Şebüsteri sözlerine şöyle devam etti: ‘İfratcılığa, tefritciliğe, Londra Şiiciliğine ve Amerika sünniciliğine karşı, mücadele etmek alimlerimizin vazifesidir.’


Dünya Ehlibeyt Kurultayı yüksek şurası başkanı Ayetullah Şebusteri, Rehber Seyyid Ali Hamanei'nin ‘'İngiliz Şiiciliği ve Amerika Sünniciliği'' sözlerine işaret ederek; ‘Düşman bugün tekfirciliğe karşı, İslam aleminde Şii fanatizmini oluşturma peşindedir. Bunun tam tersini de düşünebilirsiniz. İngiliz Şiiciliği, bidat ve hurafeleriyle, Müslümanların katledilmesi için Amerika Vahhabizminin eline malzeme sunmaktadır.


Ayetullah Şebusteri: Biz şuana kadar Londra Şiiliği hakkında sukut ettik, aleni bir şekilde Şia’yı hedef alan eylem ve söylemlerinden dolayı ve kendini merce-i taklid olarak tanıtan Sadık şirazi akımını ifşa etmeyi vazife biliyoruz. Hurafe ve kama vurmayı canlandırarak, Ehli Beyt'in pak ismini kama ve hurafelerle ilişkilendirme peşindedir. Bu akım en kısa zamanda ortadan kaldırılmalıdır.


Ayetullah Mücteba Şebusteri: Şii ve Sünni Müslümanlar uyanık olmalıdırlar ve düşmanın fitnelerine izin vermemelidirler. Her zamankinden daha fazla vahdeti ve yekvücut olmayı muhafaza edip, düşmana karşı seferber olmalıdırlar.

 

abna

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler