26 Eylül 2021 Pazar Saat:
03:24
20-02-2013
  

Iraklı Yetkiliden Gösterileri İstismar Uyarısı

Irak`ın el-Enbar ili meclis üyesi Mazhar el-Molla, hükümetin göstericilerin tüm meşru taleplerini karşıladığını belirterek bazı politikacıları konuyu istismar etmeye çalışmakla suçladı.

Facebook da Paylaş

 

 

 

El Enbar İl Meclisi çyesi Mazhar el-Molla, düzenlediği basın toplantısında Irak hükümetinin göstericilerin tüm meşru taleplerini karşıladığını belirterek, bazı politikacıların hükümetin bu konuda bir şey yapmadığına dair açıklamalarının gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Sünni kentlerdeki göstericilerin taleplerinin geri kalan kısmının hükümetle değil, meclisle ilgili olduğunu belirten Molla, bu taleplerin karşılanması için milletvekillerinin çaba göstermesi gerektiğini ifade etti.

Bazı politikacıları yaşanan durumu kendi siyasi çıkarları doğrultusunda istismar etmekle suçlayan el-Enbar İl Meclisi çyesi Mazhar Molla, el-Kaide'nin de olayları istismar ederek Sünni kentlere yeniden girmeye çalıştığını söyledi.

Mazhar Molla, “El Enbar İl Meclisi, politikacıların düzenlenen gösterilerden siyasi çıkar sağlamasına da el-Kaide'nin yeniden kentlere nüfuz etmesine de izin vermeyecek. Gerekirse el-Kaide'ye karşı savaşacağız” dedi.

 

YDH

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler