16 Ocak 2022 Pazar Saat:
20:58
04-05-2016
  

İran'ı Savunmayı İslam'ı Savunmak Olarak Görüyoruz

Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ramazan Abdullah

Facebook da Paylaş

Tesnim haber ajansının haberine göre, Filistin İslam-i Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ramazan Abdullah ile yaptığı görüşmede “İslam dünyasının tarihinin en kötü günlerini yaşadığını” belirten İran İslam Cumhuriyeti Düzenin Yararını Teşhis Konseyi Başkanı Haşimi Rafsancani şöyle konuştu: Müslümanlar siyasi çekişmelerden dolayı kendilerinin en önemli meselesinden yani Filistin meselesinden gaflet ettiler ve Filistin ideallerini savunma yerine birbirleriyle savaşıyorlar.

Filistin İslam dünyasında hiçbir zaman bu denli mazlum konumuna düşmemişti ve bu, Siyonistlerin istediği şeyin ta kendisidir.

Arap ülkelerinin Suriye ve Yemen gibi diğer ülkelerdeki insanların ekonomik kaynaklarını ve evlerini yok etmek için uçuk miktardaki harcamalarına değinen Haşimi Rafsancani şöyle ekledi: Eğer bu hazineler Kudüs’ü işgal edenlere karşı kullanılsaydı, İslam dünyası özellikle Yermuk mülteci kampı olmak üzere mülteci kamplarındaki sığınmacıların endişe verici ve insanların vicdanlarını sızlatan durumuna şahitlik etmezdi.

Batılılardan bazılarının bütün iddialara rağmen İslam ülkelerinde bulunmaları hususunda iyi niyet ve yardım amacı taşımadıklarına değinen Düzenin Yararını Teşhis Konseyi Başkanı şöyle devam etti: Örneğin özellikle Amerika olmak üzere bu ülkeler Afganistan’ı işgal etmedeki amaçlarını güvenliği sağlamak ve uyuşturucu maddeyle mücadele olarak açıkladırlar. Ancak yıllar geçmesine rağmen Afganistan’da emniyetsizlik feryat ediyor ve uyuşturucu üretimi birkaç katına çıkmıştır.

Sözlerinde İslam İnkılabının Filistin’i ideolojik olarak savunmasına ve ilahi vaatlerin gerçekleşeceğinin kesin olduğuna değinen Haşimi Rafsancani, “Bölgede İsrail adına bir işgalcinin olmadığı bir günü görüyorum” dedi.

Filistin İslam-i Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ramazan Abdullah da Ayetullah Hamanei ile yaptığı görüşmesine ve onun “Filistin’i savunmayı, İslam’ı savunmak olarak görüyoruz” cümlesine atıfta bulunarak şöyle ekledi: İran İslam Cumhuriyetinin ideolojisini dikkate aldığımızda biz de İran’ı savunmayı, İslam’ı savunmak olarak görüyoruz.

Konuşmasında Mısır’ın durumuna ve yetkililerinin son yıllardaki çelişkili siyasetlerine değinip “Arap ülkelerinden hiç birinin Filistin halkının direnişine destek vermediğine” vurgu yapan Ramazan Abdullah şöyle devam etti: Bu şartlar altında Filistin direnişine ve mazlum şehitlerin ailelerine destek olan tek ülkenin İran İslam Cumhuriyeti olduğunu açıkça görüyoruz.

İşgalci Siyonist rejimin İran’ın Filistinli şehit ailelerine destek verdiği hususunda propaganda yaptığına değinen Filistin İslam-i Cihad Hareketi Genel Sekreteri, “İran insani duygular doğrultusunda evleri yılan Filistinli şehit ailelerinin evlerini yeniden inşa edeceğini açıkladı. Ancak düşmanlar bu insani ve İslami girişimi siyasi olarak göstermeye ve ona karşı propaganda yapmaya çalışıyorlar” vurgusu yaptı.

 

Ehlader Haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler