07 Temmuz 2020 Salı Saat:
17:41
25-12-2013
  

İran, İsrail`in Gazze Saldırısını şiddetle Kınadı

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, işgalci İsrail`in karadan ve havadan kuşattığı Gazze`ye düzenlediği barbarca saldırısını şiddetle kınadı.

Facebook da Paylaş


Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Merziye Afham, dün yaptığı bir açıklamada işgalci İsrail'in karadan ve havadan kuşatma altında tuttuğu Gazze'ye gaddarca düzenlediği saldırısını şiddetle kınadıklarını dile getirdi.

Afham ayrıca “Siyonist İsrail'in bu saldırısı kuşkusuz bu işgalci rejimin Batı şeria'daki İslami Direniş başta olmak üzere, işgal altındaki Filistin topraklarının her tarafında mazlum Filistin halkının 3. intifadasının şekillenmesinden duyduğu korku yüzündendir” dedi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Afham daha sonra “İran İslam Cumhuriyeti Siyonistlerin devlet terörü girişimlerinin şiddet kazanmasından işgalci İsrail'i sorumlu görüyor ve BM ile İslami İşbirliği Teşkilatları başta olmak üzere uluslararası örgütleri, bu katliam girişimlerini kınamanın yanı sıra, İsraillilerin mazlum Gazze halkına yönelik cinayetlerine engel olmaya ilişkin sorumluluklarına bağlı kalmaya davet ediyor” şeklinde konuştu.

 

FHA

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler